Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem terjedt el jobban a...

Miért nem terjedt el jobban a cloud gaming?

Figyelt kérdés

Tehát amikor ilyen "vékony kliens" szintén megy a játék, tehát egy szerveren fut a GTA, a gépem meg csak megjelenít.

Van valami hátulütő?


2022. szept. 22. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk a latency...

Fizikailag képtelenség annyira lecsökkenteni a késleltetést mint amit helyben futtatott játék ad, ha csak nem a garázsodban van a szerver, de még akkor se lenne ugyanaz mert simán ahhoz is idő kell míg maga a " felvétel " létrejön és eljut a gépedig.

Multiplayer játékot játszani meg simán öngyilkosság így már, nem csak a szerver saját késletltetése játszanak közre hanem mellé még a fentebb említett is.

2022. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minel jobban? Geforce Now most lepte at a 20 millio usert. Tavaly 10 korul volt, tavaly elott meg ilyen 2-3 talan.
2022. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a latency miatt sokkal szarabb játszani, ha kompetitív akkor esélyed sincs nyerni. Emellett elő kell rá fizess, ami persze olcsóbb mint egy gaming PC-t venni, de aztán azon azzal játszasz amivel akarsz, nem csak azzal amit a streaming szolgáltató ad.
2022. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért jó lenne, ha jó lenne, mert nem kéne drága vga-s gépeket venni, de tény ez gond.

Azért más probléma is van bizonyos játékokhoz modok is vannak és vannak amelyek gyakorlatilag küzdelmesek modok nélkül. Cloud gaminggal bukod ezeket is..

2022. szept. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert ez igazából csak egy szükségmegoldás.

Én használom, mert tök jó dolog, hogy nem kell fél millát beruháznom egy új gépre, és éves szinten százezret ráköltenem, ha akarok az újabb játékokkal játszani. De valahogy mégis szívesebben játszanék a saját gépemen.

Egyrészt: ami nálam fut, az nem függ az internetkapcsolattól. Oké, a multiplayerhez akkor is kell net, de egy egyjátékos játékhoz/módhoz már nem.

Másrészt: bizony néha tud kellemetlenséget okozni a késleltetés.

Harmadrészt: a saját gépen nem kell havidíjat fizetni, hogy játszhassak.

2022. szept. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Na jó, de én kb az vagyok, hogy az éven most ültem le játszani kb harmadjára.

Sose fogok kihasználni egy gamer PC-t.

Ez viszont oké, hogy befizetek vagy 4 ezret és veretheteme.

2022. szept. 22. 15:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ez viszont oké, hogy befizetek vagy 4 ezret és veretheteme."


Ez szép és jó, csak miközben egy Netflix előfizetés és egy megvásárolt DVD között szinte semmi különbség nincs, addig itt a bitráta és a latency hatalmas különbség. Nem fogod egyszerűen ugyanazt az élményt kapni amit natív futtatva kapnál. Ha casual játékokkal játszasz, akkor még egynek elmehet. Én kipróbáltam valamelyiket amikor ingyen lehetett, hát annyira nem jött be. A késés zavart, és a bitráta sem volt olyan jó mintha 1:1-ben natívan kapnám a képet.

2022. szept. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És nincs is rá esély, hogy fejlődjön?
2022. szept. 22. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Fizikai korlátai vannak.
2022. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A latency-t nem lehet kiküszöbölni, egyszerűen fizikai lehetetlenség hogy ami egy többszáz-ezer kilométerre lévő számítógépen történik, azt te azonnal lásd. Ráadásul a latency duplázódik is, hisz te adsz egy inputot, az elmegy a távoli gépre késve, az ez alapján megcsinálja a következő képet ami megintcsak késve visszajön hozzád.
2022. szept. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!