Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet régi játékot...

Hogyan lehet régi játékot sokkal szebbre állítani ?

Figyelt kérdés

Példa

ebből:

https://www.youtube.com/watch?v=8R96sKC1dq0


ez lett:

https://www.youtube.com/watch?v=McRHQVttYz0


Használtam én már PS2 emulátort, de ennyivel szebb soha sem lett.



2022. okt. 19. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy emulátor nem csinál ilyet magától, ehhez mindenféle AI-s képjavító algoritmusok kellenek, de ez általában nem publikus.
2022. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ésszerű körülmények között nem lehet jelentős javulást elérni.

A felbontást fel lehet skálázni, és megfelelő algoritmusokkal egész tetszetősen "el lehet simítani" a pixeleket. Pl. SNES játékok esetében ilyesmi: [link]

Ez sem tud mindent tökéletesen "megszépíteni", hiszen a hiányzó pixeladatokat a meglévőkből számolja az algoritmus, de (sokak szerint) azért szebbé teszi. Nem olyan pixeles így.

Aztán vannak platform-specifikus javítások. Pl. PS1-nél gyakran "vibráltak" a térelemek, ugyanis a térbeli számításai rémesen pontatlanok. Egy kis emulátor-hackkel (int helyett float adatokkal dolgozik) ez korrigálható.

Lehet még trükközni a textúrák felskálázásával, a grafikus chip (virtuális) tuningolásával, de gyökeres változást csak a játék újraírásával lehetne elérni. Vagy hát.. olyan szintű módosítással, ami már nem tartozik egy sima emulátor képességei közé.

2022. okt. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A két videó minősége eleve teljesen más. 480p vs 1080p. Aztán ki tudja hogyan vették fel és szerkesztették, kódolták a videókat.

Nagy valószínűséggel csak a videók között van különbség, a forrás (a játék) minősége ugyanaz maradt.

2022. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Épp azt néztem én is. Csak gondoltam, biztos én vagyok már fáradt ahhoz, hogy a különbséget meglássam. :D Mert sok mindent én nem látok. Magának a videónak más a minősége, ez tény. De a poligonok szerintem ugyanolyanok. A textúrák között sem látok lényegi eltérést, persze, az első videó minősége mellett nincs kizárva, hogy azt feljavították.
2022. okt. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. okt. 21. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!