Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Microsoft OneDrive, vagy a...

A Microsoft OneDrive, vagy a Google Photos előfizetés éri meg jobban fényképek felhőben való tárolására?

Figyelt kérdés

Számomra amit felfedeztem eddig pozitívumok és negatívumok


MS- OneDrive


+Olcsóbb

+A legnagyobb előfizetés 6TB és megosztható másokkal

+Van hozzá office támogatás és egyéb hasznos appok, de nem pótolhatatlanok



- Nem elég pontos a képek közötti keresés (mondjuk ha keresni akarok egy képet, úgy, hogy helyhez kötötten, PL-Debrecen )

-Lassúnak találom a betöltését a képeknek a OneDrive galériaban



Google Photos


+Tömöríti a képeket, több elfér adott tárhelyen

+Gyorsan betölti a képeket

+Jó a keresési funkciója


-Nem érzem biztonságban az adataimat, tekintve, hogy bármiről beszélek reklámokat kapok róla, bármit fotózók le, pl Fila cipő, már jönnek a reklámok


-Drágább, kevesebb tárhelyért, ami nem megosztható (legalábbis nem úgy mint a OneDrive)


-Nem jár semmi extra szolgáltatás



Összességében az a problémám, hogy a Google szolgáltatását jobbnak találom, de mégsem szeretnék arra előfizetni, viszont a MS-Onedrive pedig kicsit lassúnak és kevésbé felhasználó barátnak tűnik



Mit javasoltok?


Minden javaslatnak nagyon örülnék!


Köszönöm ha segítettek



Üdv: Erik



2022. okt. 19. 19:45
A kérdező szavazást indított:
inkább OneDrive
inkább Google Photos
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

A Google Photos csak akkor tömöríti a képet, ha úgy állítod be.


"-Nem érzem biztonságban az adataimat, tekintve, hogy bármiről beszélek reklámokat kapok róla, bármit fotózók le, pl Fila cipő, már jönnek a reklámok"

Túl sok összeesküvéselméletet olvastál és azt hiszed, hogy hallgatózik, pedig csak arról van szó, hogy az algoritmus kiismert. Egyébként pedig ki lehet kapcsolni a személyesített hirdetéseket.


"-Drágább, kevesebb tárhelyért, ami nem megosztható (legalábbis nem úgy mint a OneDrive)"

Megosztható, nekünk családdal meg van osztva a 100GB-os.


"-Nem jár semmi extra szolgáltatás"

A Google One-nnal több tárhelyet kapsz összességében minden Google szolgáltatáshoz, azaz Gmail-hez és Drive-hoz is. Illetve a Google teljesen ingyen adja saját dokumentumszerkesztő csomagját.


Azt pedig, hogy a OneDrive olcsóbb nem tudom honnan vetted.

A 100GB-os ugyan annyi, illetve a Google több helyet is ad egy picivel több pénzért.


Google One csomagjai:

15GB - Ingyenes

100GB - $20/év

200GB - $30/év

2TB - $100/év

5TB - $250/év


OneDrive csomagjai:

5GB - Ingyenes

100GB - $20/év

1TB - $70/év


A 6TB-os csomag nem egy személyre szól, hanem 1TB jár 6 felhasználónak. Egy felhasználó nem használhatja a 6TB-ot.

2022. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Google Photos, mert az működik.
2022. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, reagálnék is ezekre



Igazad van, az ár azonos 100 gb nál, ha évesben fizetsz elő a googlera.


A google, mint cég viselkedése igenis aggasztó számomra, abban az esetben is ha csak kiismer az algoritmus. Ősszességében nem tartom jó iránynak, hogy magán vállaltok ilyen szintű befolyásra tehetnek szert a világban. De ez egy másik téma, erről is beszélhetünk majd, ha szeretnéd.



Az a baj, hogy a Gmailtól az Outlook minden tekintetben jobb (én így gondolom, munkahelyen is használtam sokáig es az számomra sokkal jobb)


A google drivetol a Onedrive jobb, mivel egy helyen van, de ez is csak szemelyes dolog


A Word meg összahsonlíthatatlanul jobb mint a google szerkesztők, lévén az a szabvány.

Másban nem ír senki szakdogát ilyesmit



Ennek ellenére én is azt látom, hogy a Google Photos kepek tarolasara jobb szolgaltatas, mert lehet keresni a kepek kozott jól, illetve gyorsabb sokkal



Tudtok még tanácsokat adni? Hálás lennék és szuper lenne ha kialakulna egy diskurzus

2022. okt. 20. 09:12
 4/7 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy a Gmailtól az Outlook minden tekintetben jobb (én így gondolom, munkahelyen is használtam sokáig es az számomra sokkal jobb)"

Hát ez inkább pont fordítva igaz.


"A google drivetol a Onedrive jobb, mivel egy helyen van, de ez is csak szemelyes dolog"

Mi van egy helyen?


"A Word meg összahsonlíthatatlanul jobb mint a google szerkesztők, lévén az a szabvány.

Másban nem ír senki szakdogát ilyesmit"

A Word egyáltalán nem szabvány. A Microsoft rengeteg pénzt fizet az oktatásba, hogy az ő rendszerüket használják. Rengeteg cég használ Google Docs-ot, az egy köztük maga a Google. Diákok között is sokkal elterjettebb, mert hozzáférsz mindenhol probléma nélkül és sokkal jobb a mobilos változata is. Nem is tudom mikor használtam utoljára Word-öt..

2022. okt. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

" hát ez inkább pont fordítva van"


Nem értek egyet, számomra az outlook interface sokkal átláthatóbb

De ez egy személyes dolog



" Mi van egy helyen"



Az onedrive alkalmazásba belépve mappákba szétszedhetem a képeket és a fájlokat is, tehát egy helyről nxithatóak meg az én általam szortírozott dolgok. Lehetséges, hogy a Google Driveban is így van, de abban nem merültem el eddig, és őszintén szólva soha egyszer sem könnyítette meg az életemet a működése


A google photos mint alkalmazás nagyon jó, de ha a Onedrive jobban működne mint most, akkor az Outlook Onedrive kombó szimpatikusabb lenne nekem mint a Gmail Google drive google photos kombó


Pont ez okozza bennem a kérdést, mert így nehéz a kérdés melyik éri meg jobban


Az egyik mellett szeretnék elköteleződni.



A Word pedig véleményem szerint igenis a standard.

Persze a webes verzió olyan amilyen és az app is, de a normál verzió az tökéletesen működik, miért használnék mást?



Alapvetően számomra nem kérdés, hogy az outlook és az office jobb.


Itt a kérdés csak a fotókra vonatkozik.



És természetesen arra, hogy jó velemény cserére legyen lehetőség.


Köszönök minden segítséget eddig és szívesen fogadok újakat

2022. okt. 20. 20:40
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Én googlet használtam, majd áttértem Microsofthoz(O365 1TB), privacy dolgok miatt, @outlook e-mail címre stb. Meguntam, a sok célzott reklámot googletól.


Amiért én biztosan nem mennék vissza a googlehoz a képeimmel, amikor váltani akartam a googleról, akkor annyira nem volt segítőkész. Van nekik egy Takeout nevü oldaluk, amin le tudod menteni az adataidat, képeket stb.


Képeket a takeout metaadatok nélkül menti le, egy külön fájlba. Tehát a fotó helye, és fotózás ideje pl. így bukovári. Vannak scriptek amikkel össze lehet őket újra egyesíteni, de annyira nem akartam belemerülni. Annyira nagyon sok képem nem volt, így 500 képenként albumba raktam őket, és az album-nál "Album letöltése" gombba, már a rendes egyesített metaadatos formátumban tölti le.


Onedrivenál, a képeket fájlként tudod kezelni, OneDrive-on belül. Ha innen el szeretnék költözni egy másik felhőszolgátatóhoz, akkor csak simán letöltöm a képeimet lokálba, és feltöltöm a másik szolgáltatóhoz.


Google Photos direkt tette ilyen nehézkessé a képek visszaszerzését, hogy jobban be tudjon zárni. (Nem akarok cseszkődni, maradok itt inkább felhasználókat). Interneten sokan panaszkodnak rá, hogy macerás a költözés.

2022. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ


Én is átköltöztem Onedrivera végül.


Nehézkes eljönni a Googletől és ez a befelé záró kényszerítés egyfajta monopol helyzetbe teszi őket, ha az ember már előfizet. Ebből szálltam én is most ki.


Most Onedrive, majd később lehet más mert innen könnyű költözni.

2022. dec. 26. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!