Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Okostelefonnal "ki tudom...

Okostelefonnal "ki tudom váltani" az irodai PC-t?

Figyelt kérdés

Van egy PC-m amit böngészésre használok, szoktam rajta zenét hallgatni, dokumentumokat szerkeszteni Google Drive-on, ott vannak a jegyzeteim, naptárat használom napi szinten. Számlák fizetése, netbank, facebook. A teljesség igénye nélkül ezek.

Viszont telefonra egy nyomógombos mobilom van és ideje lenne lecserélni, mert van néhány olyan funkciója amire szükségem lesz, és itt nem a TikTok meg instagram és hasonló marhaságokra gondolok.


Azért nem vettem eddig, mert felvetődött az ötlet, hogy ha pl. utazok akkor esetleg ki tudnám-e teljesen váltani a PC-t, mondjuk ha elmegyek 1 hétre itthonról. És ha ez lehetséges, akkor lehetne úgy hogy itthon is csak rákötöm a monitorra, egérre, billentyűre. Sokkal egyszerűbb lenne az élet.

De ha ilyen 150.000 Ft felett lehet csak ilyen készüléket venni akkor egyelőre tárgytalan részemről.


A gaminget külön egy Xboxról tolom, ezért ilyen szempontok feleslegesek, hogy pl. PC-n lehet játszani. Tényleg csak ilyen alap dolgokra használok amit telefonnal is lehet, igazából azért itt csinálom, mert engem zavar a kicsi kijelző még egy banki átutalásnál is.



2022. nov. 15. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Persze. Androidra is, és IPhone-ra is van Word, excel, Powerpoint, meg kismilllió más office alkalmazás, vannak zenelejátszók, ha ragaszkodsz az MP3, vagy Flac zenefájlokhoz,, de van Spotify is, vagy Deezer, vagy amit használsz gépen. Aztán ugyan úgy elérhető a Google Drive, a Google Dokumentumok, a Google Diák, a Google táblázatok is. Az összes Magyar bank rendelkezik saját mobilappokkal is IPhone-ra, és Androidra is. A boltoknak is van mindkét platformra appjuk (Spár, Lidl, Mediamarkt, meg ilyenek).

A telefon kijelzőjét kivetítheted vezeték nélkül bármilyen Miracast kompatibilis kijelzőre, vagy okos tv-re, ez nem akadály. Veszel hozzá egy bluetoothos billentyűzet-egér kombót, aztán had szóljon. Igaz, így kicsit jobban fog merülni az akkumulátora a telefonnak, de hát semmi nem lehet tökéletes.

2022. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Radzeer válasza:
91%
Igen is meg nem is. Okostelefonnal majdnem mindent meg lehet csinálni, amit PC-vel is (levelezni nyilván, lehet rajta Office is, stb.) A korlátai viszont a pocsék szövegbevitel és a kisméretű képernyő (én próbáltam már excelt szerkeszteni telefonról, nem embernek való). Elvileg lehetne rákötni bluetoothos billentyűzetet meg valamilyen wifis monitort, de azoknak az árából szerintem vehetsz egy jó minőségű használt laptopot és akkor a hordozhatóság is meg van oldva.
2022. nov. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Időről időre megpróbálják, és minél több dolog zajlik netes alkalmazásokban (pl. dokumentumok google docs-ban), annál inkább sikerülhet. Pl:

[link]

2022. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2022. nov. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Samsung egyes eszközei támogatják a Dex-et, ahol dokkoló segítségével a telefonra dugsz monitort, billentyűzetet, egeret, és mint asztali gép tudod használni. Ha csak netezésre használod, akkor ezzel ki is tudod a PC-t váltani, hisz a böngésző ugyanúgy működik rajta. Emellett meg minden Android app, tehát ha van Office Android-ra, akkor az is működik itt.


Meg kell hagyni egy ilyen telefon nem olcsó, S és Note széria tudja ezt, ami azért 200+ ezerbe kerül.

2022. nov. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2022. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire igen, de a produktivitás nulla lesz.
2022. nov. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy telefon nem jó helyettesítője egy asztali PC-nek. Vannak dokkolók, lehet rá monitort, egeret, billentyűzetet kötni, de bármit csinálsz, féltökű megoldás marad.


Röviden, ahogy a 7-es írja.

2022. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem túl körülményes. Akkor inkább egy 50 ezres teló + 90 ezres laptop
2022. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!