Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10-en a Windows...

Windows 10-en a Windows Update végleges tiltása lehetséges?

Figyelt kérdés
Win 10 Pro-n szeretném véglegesen tiltani a Windows Update-et, jelenleg ez hogy lehetséges? Kipróbáltam több módszert is, de mindig visszaugrik, van valami biztos megoldás? Köszi!

2022. dec. 28. 03:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Egy kicsit trükkös megoldás lehet, ha pl. tűzfalon letiltod a windwos update szerverekhez való hozzáférést

Miért szeretnéd egyébként az update-eket letiltani?

2022. dec. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Hátha ez segít. [link]
2022. dec. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Fúhh, van valami debloat tweaker, amiben egyszerű kapcsolóval ki lehet offolni a windows update-et minden szinten.


Most néztem egy rakat ilyen videót, szóval sajnos meg nem mondom, hogy melyikben láttam... winaero tweaker? talán.

2022. dec. 28. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%

#1

Pl. az ilyen hírek miatt:

[link]

[link]

[link]


[link]

2022. dec. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

4-es köszi az infót. A 3 link amúgy ugyanarról a hibáról szól.

Legalább a biztonsági frissítéseket hagyjuk bent, különben ismert sérülékenységekkel szemben nyitva marad a számítógép

2022. dec. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Megfelelő mókolással igen.


Egyébként elég sajnálatos, hogy a MS "elérte" azt, hogy a frissítés egyfajta sátáni rosszként éljen az emberek tudatában.

5 éve használok Linuxot. (Nem, semmi baj nincs azzal, hogy ti nem azt használtok, nyugi...) Amikor váltottam, én is frissítésszkeptikus voltam a Windowson szerzett tapasztalataim miatt. Aztán láttam, hogy ezt lehet másként is. Láttam, hogy egy frissítés nem feltétlenül rossz. Sőt!... Láttam, hogy lehet úgy is frissíteni, hogy az "újdonságok" nagy része nem abból áll, hogy mit szüntetnek meg, vagy mit barmolnak el. (Komolyan, Win10-nél láttam olyan frissítést, aminél a leírásban több "mit szüntettünk meg ebben a verzióban" tétel szerepelt, mint ami a tényleges, érdemi újdonság.) És végül: azóta megtapasztaltam, hogy a frissítést lehet úgy is tálalni, hogy ne legyen zavaró.

Évekig voltam rendszergazda egy gimiben. Hány tanórára riasztottak, hogy "mit csináljunk? A gépet bekapcsoltam, és elkezdett frissíteni." És negyed óráig karikázott... Meg amikor kérdés nélkül frissült Win10-re. Ahol csak tudtam, tiltottam a frissítéseket, mert csak a baj volt velük, és persze tudjuk, hogy olyankor mindig a rendszergazda a sz..r. A "beakadt" frissítések meg a kedvenceim voltak. Olyankor általában mehetett az újratelepítés.

De bocsi, eltértem a témától. Csak azt nem értem, hogy a világ legjobban fizetett szakemberei (?), a világ egyik leggazdagabb vállalatánál hogy a fészkes francfenébe nem tudnak ilyen alapvető dolgokat emberbarátan implementálni? És nem ez az egyetlen probléma azzal a rendszerrel.

2022. dec. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezzel a kis programmal


[link]

2022. dec. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha jót akarsz magadnak ne kapcsold ki.
2022. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen minden választ!

A 4. kommentelő jól megfogalmazta, hogy miért szeretném végleg kiiktatni (legalábbis egyelőre mindenképp) a frissítéseket.

A 8.1 nekem valahogy jobb rendszernek tűnt amúgy, átláthatóbb, kevesebb felesleges funkcióval, és azt teszi, amit a felhasználó pontosan beállít.

2022. dec. 28. 10:47
 10/14 Szirty ***** válasza:
58%

"Ha jót akarsz magadnak ne kapcsold ki."


Különben támadnak a hekkerek és a biztonsági résen keresztül átveszik az irányítást ugye? :)

2022. dec. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!