Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet visszahozni egy...

Hogy lehet visszahozni egy excel dokumentum mentés előtti állapotát?

Figyelt kérdés
Sajnos kitöröltem a táblázatból egy adatot, utána mentettem az egészet és bezártam a dokumentumot. Később kiderült, hogy még szükség lenne a törölt dologra. Visszatudom valahogy állítani az eredeti állapotot?

2023. jan. 12. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem olyan verziókövetős rendszerben dolgozol, ahol minden egyes módosítással új másolatot hozol létre és az előzményfájlok megmaradnak, akkor nem - nincs honnan visszaállítani a törölt adatot, az tárolásra máshol nem került. Ideiglenes előzményeket is csak bezárásig tárol a program. Utolsó esélyként ha vágólapra került az adat, akkor Win10-től kezdve az utolsó 25 db vágólapi tartalom még előhozható az addigi 1 db tárolt helyett (Winkey+V).
2023. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos a vágólap üres.
2023. jan. 12. 09:12
 3/6 A kérdező kommentje:
És a paint munkafelületére másolt dolgok esetleg visszanézhetők valahogy a paint-en belül? De az nem lett elmentve, csak odamásoltam. Után mentés nélkül bezártam a paint-et. Bocs, ha buta kérdés.
2023. jan. 12. 09:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 nem lehet.
2023. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2023. jan. 12. 09:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lehet. Hacsak nincs automatikus mentés bekapcsolva (már ahol ez lehetséges, mert Paintnél nem), akkor az bizony elveszett.

Nem tudom, most hogy van az Excelnél (évek óta nem használok Ms Office-t), de amikor legutoljára használtam, akkor minden mentéskor létrehozott egy biztonsági másolatot. Bár lehet, hogy ezt előzőleg be kellett állítani, és nem volt alaértelmezett, ezt már nem tudom. Meg elméletileg van olyan, hogy 10 percenként lementi a táblát valahová. Csak nem tudom, hogy azokat törli-e, miután kézzel rányomsz a mentésre...

2023. jan. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!