Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A CD el tud romlani?

A CD el tud romlani?

Figyelt kérdés

2012-ben egy CD-re megtettük le a családi fotókat, de jelenleg nem tudom megnézni őket a laptopon.

Hogyan lehetne megjavítani? Eltűnhetett csak úgy? Köszönöm a válaszokat.


2023. jan. 28. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az írt CD idővel elveszíti olvashatóságát. A minőségiek akár 100 évig is jók, de van ami már 10 év múlva olvashatatlan lesz.
2023. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És nem lehet vele kezdeni semmit? Nem tudom vinni valahova?


Köszönöm a választ.

2023. jan. 28. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Adatmentést meg lehet próbálni. Például itt: [link]
2023. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
(Javaslat a későbbiekre: a fontos adatokat legalább 3 különböző helyen tárold. Semmi sem nyújt 100% védelmet.
2023. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
).
2023. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az otthon írt OD-k 80%-a kuka, pláne amikor 100x sebességgel megírt hulladék lemezre készítették.

Ha valóban meg szeretnéd őrizni hosszabb távra akkor merevlemez és 10 évente váltasz modernebb HDD meghajtóra ha változott pl csatlakozás, stb.


Az OD halva született ötlett volt, a CD-nek még csak csak volt értelme, kapacitás ár arányában de azt követőknek értelme nem volt (DVD, BD, UHD).

2023. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 a gyári préselt CD, DVD, BD kvázi örökéletű, ha nem teszed szándékosan tönkre. Arra amire eredetileg kitalálták tökéletesen alkalmas, zenét, filmet, szoftvert egyszerűen sokszorosítani és tárolni. Az más, hogy ma már akkor HDD-k és olyan gyors netkapcsolatok vannak, hogy egyszerűbb letölteni, ezért kikoptak.

Ahogy írtad, az otthon írt lemez az ami nagyon félrement technológia, bár az én közel 20 éve megírt DVD-im még mindig kiválóan olvashatók, úgy 100-ból 2 volt amit nem sikerült tavaly beolvasni, tehát azért a lemez minősége is számít, ha nem lettek volna az olcsó silány minőségű lemezek akkor ez se lett volna annyira rossz, kitartana addig mint egy VHS, vagy tovább.

2023. jan. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a jövőben érdemesebb inkább felhőben tárolni a cuccokat, reálisan előbb hal le mindhárom biztonsági mentésed mint a google/microsoft szerverei.
2023. jan. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Igen felhőben jobb tárolni, de csak G, MS, bár ezek csak 5GB így tényleg csak fontos adatokat, képeket, és csakis megbízható felhő.

Viszont akinek több 100GB adatai vannak (esetleg több TB) az jobb ha HDD-n tárolja,

vagy NAS, otthoni szerver.

Nekem a 25 év alatt egy HDD se ment tönkre, és nem lett szektorhibás se.

2023. jan. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

azért nézd meg másik meghajtókban is, még talán van olyan ember akinek van ilyen technologiája.. Van hogy egyik meghajtó beolvassa a másik már nem.


ha beolvassa olvasd be, és mentsed le. Megfelelő egy régi merevlemez amit más már kidobna de nem rossz. vagyis inkább kettő.

A memória kártya kb ugyanúgy rossz dolog, az is felejt.. Azt a két merevlemezt 5 évente bedugni. .De úgyis lesz pár évente új fotó, lemented rá és akkor beindul látod hogy minden jó.

2023. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!