Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ujratelepítés után miért...

Ujratelepítés után miért lassú a Google Chrome meg úgy maga Windows is?

Figyelt kérdés

Adott egy 10 éves gép, amit már csak a szüleim használnak. Windows 7 volt rajta mindig is. Míg koliban voltam, a Startup Repair befagyott (sose ért a végére), s a szüleim is csináltak vele valamit, amitől a képernyő elfeketedett, és olyan maradt, bármit csináltam. Mivel jobb ötletem nem volt, újraraktam a Windows-ot, ugyanazt ami volt régen is rajta (Windows 7 Ultimate 64-bit), mert az oda pont jó volt. Ami driver volt CD-n azt is visszatettem, plusz pár alapvető programot (Chrome, winRAR, Avast, stb). Nem is volt semmi probléma, a személyes dolgok a D-n voltak, az új Windows-al meg csak a C-t írtam újra, ment is szépen.

Ennek már pár napja, viszont nagyon lassú. Alig akar a Chrome elindulni, de még a fájlkezelőre is kell várni bekapcsolás után, de a Task Manager se akart legutóbb rendesen bejönni. A Chrome leginkább nem válaszol, de ha mégis, nagyon lassan tölti az oldalakat, vagy be se tölti egy idő után. A C és D meghajtókon is van bőven hely, több is mint régen.


Mit lehetne tenni?



2023. jan. 30. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Futtass egy lemezellenorzest, gyanus hogy azzal van valami
2023. jan. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez is kb. 10 éves gép win7-tel. Az utóbbi hónapokban egyre lassabb lett -pont ahogy te írod, a boot-olás kb.10.15 perc-, letöröltem az Avast-t, pár nap múlva "visszajött". -Nejem is használja a gépet, s mióta letöröltem folyamatosan feljön, hogy "töltse le az ingyenes Avast", gondolom ráklikkelt.


Szóval most újra leszedtem, helyette AVG van, most viszonylag gyors a gép.

2023. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert ha most telepítetted akkor keresi a frissítéseket. Ha elfelejtetted telepíteni innen [link] a szükséges 3db frissítést akkor még napokig lassú lesz, ha feltetted azokat is akkor pár óra alatt végezni fog.


Ha már többszöri újraindítás és újrakeresés után felment minden frissítés akkor utána kikapcsolható a WU hogy ne terhelje feleslegesen a gépet, mivel több frissítés úgyse jön rá.

2023. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tegyél rá egy Linuxot. A szülők valszleg úgyse használnak semmi olyat, ami csak Windowson menne.
2023. jan. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Ssd-re telepítetted? Ssd-re kéne...

Memóriát mind látja? 8GB+ illene.


10 éves gépre bátran mehet a W10. Még régebbi, core2 gépekre is mehet, de a 10 éves az már core i# széria, az nagyon simán viszi a W10-et, még i3-ak is, 2-3. gen, reszponzív és minden. csak igényli az SSD-t. 4-5 ezer forint a legolcsóbb, és netezgetős gépbe tökéletesen elég az is.

2023. jan. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!