Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Telekomnál milyen indokkal...

Szabo92 kérdése:

Telekomnál milyen indokkal lehet a kötbéres szerződést fizetés nélkül felmonadni?

Figyelt kérdés
A telekomnál van/volt a tv, internet, mobil előfizetésem. Fél éve igényeltem személyesen egy telekom üzletben mégegy sim kártyát. Az ügyintéző készségesen segített, aláirattott néhány papírt, majd mondta, hogy ajándékba kapok kettő drab okos wifi eszközt, amit majd kihoz egy futár. Ki is hozta, elraktam a szekrény mélyére, mert totál felesleges volt, de adták. Pár hónappal később költözés végett lemondtam a tv, internetet. Ahol közölték velem, hogy két éves kötbér van a wifis eszközökre. Eléggé értetlenkedtem, mert egy szóval se mondta az ügyintéző. Utólag bánom, hogy nem olvastam el a szerződést, (bár eddig még sosem láttam senkit, aki olvasgatott a pultnál). Írtam az ügyfélszolgálatnak, felvették a panaszt. Most kaptam egy levelet, hogy semmi jogalapja nincs a fellebezésemnek, mert aláírtam a szerződést. Van bármiféle módja a sikeres reklamációnak, vagy mivel aláírtam a szerződést veszett ügy?

2023. febr. 2. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nyilvánvalóan nincs.
2023. febr. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ezért nem szabad 2 éves hűséget fél év múlva felmondani...
2023. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha nem mondom fel akkor meg többszörösét fizetem úgy, hogy nem használom.
2023. febr. 2. 15:24
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj, hogy jóhiszemű voltál és szó nélkül átvágott az ügyintéző.

Sajnos nem igazán tudsz vele mit kezdeni.

2023. febr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen. Ettől félek én is.
2023. febr. 2. 15:33
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Azért értsd meg a szolgáltatót is.

Ha neked ezt most elengedi, innentől kezdve mindenki ezt fogja mondani, hogy őt átverte az ügyintéző, innentől kezdve meg semmi értelme a hűségidőnek.

Akkor meg ugrik a kedvezmény is.

2023. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
74%

Van itt egy kis félreértés.

A kötbér a már igénybe vett kedvezményre vonatkozik. És csak a kedvezményre. Azt kell visszafizetni.

Annak a szolgáltatásnak az árát nem kérheti el amit még igénybe sem vettél.

Valszeg az is több 10eFt lehet, szóval kérj szolgáltatás áthelyezést költözés okán.

Akkor lenne mázlid, ha az új címen nem tudják biztosítani.

2023. febr. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6# Ez is igaz, de ha én ennek hatására átmegyek egy másik szolgáltatóhoz, akkor jóval többet buknak rajta.
2023. febr. 2. 16:30
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam tovább vinni, mert az új albérletben már be volt kotve az internet.
2023. febr. 2. 16:36
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

"ajándékba kapok kettő drab okos wifi eszközt" ... ha aláírod és kifizeted a két évet.

Nem fizetted, használt árut pedig nem vesznek vissza.

Ugyanaz mintha MM-ben vetted volna. Fél év múlva hiába viszed vissza hogy mégse kell, adják vissza a pénzt.. 😏

2023. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!