Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire lehetne használni az...

Mire lehetne használni az Access Control List-et egy telephelyen belül?

Figyelt kérdés

Van egy 3 telephelyes topológiám, amik közül kettő iroda, illetve van egy titkárságom is.

Az én ötletem az volt, hogy van egy nyomtató a titkárságon, amit el szeretnének érni a többi irodából, azonban a titkárságon lévő minden eszközhöz, kivéve a nyomtatóhoz megtagadnám a hozzáférést.

Tanárnak is megmutattam, azonban nem díjazta az ötletet, mert két külön telephellyel kapcsolatban akartam használni az ACL-t.


Egy telephelyen belülire meg olyasmi jut eszembe, hogy pl. egy irodában mondjuk elhelyezek egy olyan gépet, ami az adott munkakörnek a vezetőjéhez tartozik és akkor ő mondjuk hozzáférhet bármelyik géphez, de mondjuk semelyik más gép nem kap hozzáférést az ő gépéhez.

Ez így milyennek tűnik?

Ha van valakinek jobb ötlete, szívesen meghallgatom.



#hálózat #iroda #topológia #ACL #hozzáféréskezelés
2023. febr. 2. 14:56
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!