Pc vagy laptop?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék vagy egy laptopot vagy egy pc-t. Csak nem tudom eldönteni hogy melyik éri meg jobban. 300-400 ezer között gondolkodom.

Válaszokat előre is köszönöm!



2023. febr. 10. 13:09
A kérdező szavazást indított:
Pc
Laptop
10 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
A laptop is pc.
2023. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A teljesítmény/ár tekintetében a PC jobban megéri.
2023. febr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont nem éri meg a pc, mert lehet hogy van egy géped 300k-ért de ahoz kell egy monitor is, a perifériák és akkor már nem 300 ezer forint a gép hanem ha kicsit jobb minőségűt veszel akkor ezek felmennek simán plusz 100 ezerre.
2023. febr. 10. 14:01
 4/12 P.O.C. ***** válasza:
100%

A PC a Personal Computer röviden, amibe a laptop is beletartozik.

Laptop és Asztali Számítógép inkább így különítjük el.


A többit neked kell tudni. Fontos a könnyű hordozhatóság? Játékra, mindenesre? Vagy csak Internet és irodai cél?


Ha játékra kell, ugyan azért a teljesítményért laptopba nagyjából dupla felárat fizetsz az asztalihoz viszonyítva. És laptopba a RAM -on háttértáran kívül mást nem tudsz fejleszteni, minden más integrált. Döntéskor ezt mindenképp észbe kell tartanod.

2023. febr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
100%
Valamint laptopba az hűtésproblémákat is sokkal nehezebb kezelni, sokszor lehetetlen. Emiatt gyakrabban throttlingol és esik a béka segge alá a teljesítmény, különösen olcsóbb gyérebb hűtésű modelleknél.
2023. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én személy szerint ezt a laptopot néztem ki:

Asus TUF Dash f15, specifikációi:

-RTX 3050TI

-i5 12450H

-16GB DDR5 4800MGH

-512GB SSD


És mind ez használtan 330 ezer forint.

Ilyenkor gondolkoztam el azon hogy pc-t vagy laptopot vegyek.

Nemtudom hogy tudok-e találni ilyen teljesítményű, ugyan ilyen árban pc-t.

2023. febr. 10. 14:07
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi P.O.C. a választ!

Én játékra használnám igazából.

De egyenlőre azért nem szeretnék gépet venni mert én majd egy high-end asztali gépet szeretnék venni. Ezt ideiglenes laptopnak szánom, amit használok 1-2 évig, aztán veszek egy asztali gépet 1 millió körül.


Ha meg úgy gondolom hogy nem kell asztali gép mellé egy laptop, akkor szerintem könnyebb jobb áron egy laptopot eladni mint egy asztali gépet.

2023. febr. 10. 14:11
 8/12 A kérdező kommentje:
De ha rosszul gondolom, kérlek javíts ki!
2023. febr. 10. 14:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A laptop sokat veszit idővel az értékébol. A high end pc sem kimondottan ár/érték barat.

És lehet hogy asztalihoz kell periféria, de egeret es füles/hangszóró laptophoz is kell, plusz lesz egy normalis billentyűzeted, arrol mar nem is beszélve hogy normalis méretű monitor, nem 17" keresed nagyitoval az ellenfeleket.

2023. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Na ezaz, hogy egy laptop 3050ti-t simán lenyom egy asztali 1660-2060, de még az ezer éves 1070ti is.

200 ezerből megvan az a laptop teljesítmény asztaliban (+monitor és perifériák).


Aztán a laptopban ugyan van billentyűzet és kijelző, de otthon asztalon ki a franc akar egy miniatűr 15" monitoron hunyorogni, vagy a lapos melegedő billentyűkön pötyörögni? Senki...

Laptophoz is ugyanúgy kell egy normál 27"+ monitor meg egy használható billentyűzet, neked is. A laptop lényege az, hogy ha utazol, akkor magaddal tudd vinni a teljesítményt, ha neked ez szükséges.


Annyi különbség még talán, hogy laptophoz biztosan egy zárt fejhallgató kell, ami kiszűri neked a ventilátorsüvítés zaját, míg asztalihoz egy külső hangszóró is jó.



Szóval: a laptop egy kompromisszum, ha utaznod kell, tudd vinni magaddal a gépet.

Ha viszont csak otthon kell a gép, akkor csak az asztalinak van értelme.

2023. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!