Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egy fotót úgy...

Hogyan tudnék egy fotót úgy szerkeszteni...?

Figyelt kérdés
Szeretnék nagyméretű keretbe saját fotókat. Viszonylag sok képről lenne szó. A kereteket meglehetősen olcsón vettem, de nincs benne paszpartu. A szükséges méretben kb 3x annyi lenne a kész paszpartu, mint a keret volt. Készíteni sem olcsó, ráadásul tapasztalat nélkül nem egyszerű. Volna valami egyszerű mód, hogy fotószerkesztővel sima fehér keretet csináljak köré? Letöltöttem pár appot, de semmi hasonlót nem találtam.
2023. febr. 12. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

a #1-es és #4-es hozzászólásban már írtam lehetőségeket.


De - főként tömeges képanyag esetén - kivitelezhető:

* XNView ( [link] ) képnézegetővel (Eszközök --> Csoportos átalakítás --> a Bemenet fülön hozzáadod a képeket --> a műveletek fülön hozzáadod a Vászon átméretezése műveletet)

* Az Irfanview ( [link] ) képnézegető is tartalmaz ilyesmit (Fájl --> Kötegelt konvertálás/átnevezés menüpont --> Ott keresd a Keret hozzáadását a Speciális beállításoknál)

* Ha nem ijedsz meg egy kis parancssorttól, az ImageMagick ( [link] ) is képes rá - példák: [link]

2023. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😀
2023. febr. 12. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!