Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet növelni a GPU-t...

Hogyan lehet növelni a GPU-t a számítógépen az alábbi paraméterek mellett?

Figyelt kérdés

A Microsoft Flight Simulator miatt kéne, hogy jól működjön a gépen. Van egy Oculus Quest 2-m is, és azzal lenne a legjobb a Flight Sim, de azt írja gép, hogy túl kevés a GPU, ezért nem engedi összekötni a játékkal. Ezek a gép paraméterei:


- Videókártya: Nvidia GeForce GTX 750 Ti

- Processzor: Intel (R) Core (TM) i3-2120 CPU 3.30 GHz

- Ram: 8 Gb


Egész jól bírja a Flight Simet a gép, de azért alacsony grafikán, illetve nem is engedi összekötni az Oculussal, hivatkozva a kevés GPU-ra. Elég lenne egy erősebb videókártya, vagy a proci is gyengus? Ha elég a videokártya, akkor milyen ajánlott? (Nem kell csúcsminőségű, elég ha laggolás nélkül elviszi a gép és engedi összekötni a VR-al).


Köszönöm!



2023. febr. 23. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
A proci is hurkabőr
2023. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ehhez nem csak videokártya csere kellene, hanem leginkább egy komplett új gép.


Azért az élvezhető FShez kell 32GB RAM, minimum egy 6 magos új proci és egy durva videókártya. Szerintem VRhez nem sértés az RTX2080 szint, szóval $$$


Csak videokártya cseréje akkor sem segít, ha maradsz a 3gen intel vonalon. Legalább egy i7-3770-re vagy ezzel egyenértékű Xeonra és minimum 16GB de inkább 32GB-ramra így is szüksêged lesz, ha veszel mondjuk egy GTX1080-at vagy hasonló teljesítményű kártyát.

2023. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Mennyibe kerülne ez a művelet arra a szintre, hogy működjön legalább?
2023. febr. 23. 11:16
 4/9 anonim ***** válasza:
300k minimum ha csak az alap dolgokat nézzük és nem is feltétlen boltból hanem pl vga használtan.
2023. febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A proci is gyenge és a RAM is kevés, viszont lapot is cserélned kéne, mivel ebben nem fogsz tudni belerakni életerős processzort.
2023. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a gép VR nélkül is gyenge ehhez.
2023. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen tényleg gyenge, hát akkor veszek inkább egy új gépet, megéri rááldozni a pénzt szerintem
2023. febr. 23. 17:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam mint Te, igaz nekem egy I7es cuccom van, 16GB RAM-mal (2017es gép, tehát egy jó régi platform egy Intel Core i7-4770K, MSI Z97 Gaming 5 alaplap, egy sima GTX 970em volt ).


A GTX 970 a belépő szint a VRhoz - de igazából csak a The Forrest volt élvhezhető valamennyire minimum grafikával, a FS2020 élvezhetetlen. A Dirt Rally 2.0 is eldöcögött , de inkább érdekes élmény volt, mint szórakoztató :)


A régi platformon teljesen élvezhető volt a szimuláció VR nélkül, nyilván kellett kompromisszumot kötni a grafikai beállítások terén és bevallom én sose nézem , hogy hány folyóméter FPSben jön az anyag, csak arra figyelek, hogy ne legyen zavaró,akadozó a játék.


Na az van, a Oculus-t pont a MS2020 miatt vettem meg és nagyon idegesített, hogy gyakorlatilag ha mozdulatlanul sasolok az Airbus pilótafülkében csak akkor nem akad a statikus kép :).


Szóval az ismert hirdetési aprón vettem egy alig használt (szerintem szénné bányászott ) RTX 3080-at. Előtte átolvasgattam, hogy egy ilyen régi platformon vajon mi fog történni, elég biztatóak voltak az eredmények.


...És valóban. VR nélkül elég magasra lehet tekerni a grafikát, VRban pedig teljesen más játékba kerülsz ( a szó pozitív értelmében ). Nyilván tettenérhető a régi platform szűk keresztmetszete, de már teljesen élvezhető a játék, egy viszonylag magas grafikán (VR).


Nyilván most már vérszemet kaptam és ha lesz rá költségvetés akkor platformot váltok, de összességében teljesne pozitív csalódást ért a rendszerteljesítményt illetően - érdekes volt az a tapasztalat, hogy egy régi, 6 éve vásárolt platformon is lehet még jó eredményeket elérni.

2023. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Wow, itt már az fura, hogy bárhogyan is elindul a flight simultaor ezen a gépen, ami ez egyik legpocsékabbul optimalizált játék az elmúlt pár évből (versenyben a cyberbuggal).


Szóval igen, még használtan is a kb 250 ezres szintet kell belőni, hogy értelmes játékmenetet kapj.

2023. febr. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!