Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A kábelbarát c. Film miért...

A kábelbarát c. Film miért kettő szinkronhangon elérhető?

Figyelt kérdés
Többször láttam már csak nem értem miért van ugyan az a film kettő szinkronnal megcsinálva. 1996-os eredetit szeretem amúgy.

2023. márc. 6. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert két szinkron készült:

* [link]

* [link]

(kereső - [link] - 4. és 6. találat)

2023. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 CspCsj ***** válasza:
2023. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Kettő?

Mert az egyik magyar, a másik meg lengyel.

2023. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 DK-s ***** válasza:

Sok olyan film van, amit kétszer szinkronizáltak, legalábbis részben. Általában az első szinkron túlságosan az eredeti szöveget tartalmazta, amit később finomítottak.


Beverly Hills-i zsaru, Amerikába jöttem, stb ...

2023. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2000 előtti filmekhez általában azért készült új szinkron, hogy a dolby 5.1 meglegyen, mert alapvetően csak sztereó szinkron készült, és az már nem volt elég jó minőség a kiadó stúdió számára, így új szinkront kellett készíteni a DVD változatokhoz.


Másik pedig inkább jogi. Ha egy csatorna készít magának szinkront, de olyan szerződést köt a stúdióval, hogy nem köteles átadni a szinkront másik cégnek, akkor a másik csatorna is magának fok készíttetni egy szinkront.


Így van pl a Modern családnak egy Comedy Central, HBO és RTL Klub szinkronja is, ráadásul vannak átfedések is, mert ugye két helyen Al Bundy szinkronhangja van Jay-nek (ugyanaz a színész). Ott a szinkronszínész kétszer is elmondta ~ugyanazt a szöveget 😃

2023. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a szinkron elkészítése sok pénzbe kerül a csatornáknak, valószínűleg megkérik ők is az árát, ha másnak át kellene adniuk. Ilyenkor meg a másik csatorna mérlegel, hogy vajon az egyszerűbb/olcsóbb, ha megveszik a már kész szinkront, vagy inkább megcsinálják maguk.

Az sem lepne meg, ha pl. más költségvetési tételből menne a vásárlás, mint a saját szinkron készítés, amik után eltérő támogatásokat, adókedvezményeket vehetnek igénybe, mert az újraszinkronizálással (részben) saját tartalmat állítanak elő, színészeket foglalkoztatnak, nem csak egyszerűen vásárolnak valamit, ami már kész van.

2023. márc. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!