Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxnál a Timeshift alkalmará...

Linuxnál a Timeshift alkalmarással, bekonfigolt laptopról asztalira átlehet vinni az egész rendszert?

Figyelt kérdés
Egy régi rendszert akarnék felülíratni programokkal, a hagyományos telepítés, beállítgatásos dolgok helyett. Köszönöm!
2023. márc. 15. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, hogy ha RSYNC mentést készítesz, és az egész rendszert backupolod. Nem próbáltam még, én egyszerűen dd-vel szoktam komplett image-t csinálni a rendszeremről.
2023. márc. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ilyesmit akarsz próbálni, anélkül, hogy letörölj bármit és egyébként van rá elég helyed, akkor megpróbálhatod, hogy a virtualboxot telepíted az asztalira, és a virtuális gépen próbálod ki..
2023. márc. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom egyébként hogy a timeshift inkább arra jó, hogy a változásokat kövesse. Clonezillával elvileg lehet úgy, hogy két pendrive-ot használsz bootnak egyik a forrás gép a másik a cél gép lesz és így át tudod klónozni hálózaton keresztül, de én inkább NAS-ra szoktam lemezképet tárolni és onnan állítom helyre, ezt még nem próbáltam.
2023. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!