Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Webkamera (720p) kissé sötét,...

Webkamera (720p) kissé sötét, szemcsés képet készít, érdemes jobb minőségűt vennem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már vannak Full-HD kamerák is, de ha a világítást jelentősen nem tudom javítani (ilyen a szoba), akkor érdemes jobb minőségű kamerára váltanom?
2023. márc. 28. 10:17
 1/10 A kérdező kommentje:

Ugyanolyan rossz világítás mellett a telefonommal tesztelve minden szuper.


Szóval akkor érdemes USB-s webkamerából egy sokkal jobbra beruháznom?


Ez egy Creative 720p, elég régi.

2023. márc. 28. 10:19
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell. Mert, ha csak kommunikálsz, akkor arra tökéletes, kár növelni az elektronikai hulladékot azzal, hogy ezt eldobod és veszel újat (ami, ha elég sötét van, szintén szemcsés lesz, mivel nem éppen a legjobb szenzorokat építik ezekbe!) Inkább vegyél egy COB LED lámpát pár ezerért, azzal megvilágíthatod magad.
2023. márc. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem fog rossz fényviszonyok mellett jó képet adni egyik sem. Engem a monitor világít meg sötétben, az elég szokott lenni, bár az még fénycsöves LCD, a LED monitor nem tudom mennyire jó ebből a szempontból, de szerintem túl nagy különbségnek nem szabadna lennie. De egy asztali lámpa sokat segít.
2023. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ami érdekes számomra, hogy a telefonnak sem adok extra világítást, mégis szép, éles képet ad a webkamera. Ezek szerint létezik megoldás, vagy rosszul gondolom?
2023. márc. 28. 10:38
 5/10 anonim ***** válasza:
A telefonokban jobb szenzor van, ezért is drágák. Én ellennék egy olyan kamerával is a telefonban ami be tud olvasni egy QR kódot ha rávakuzok, de csak korom sötétben kell vakuzni, az utcai lámpa fénye elég neki, a képen én alig látom és szemcsés, de beolvassa. Oké, milyen király, de ezért pénzt kérnek ám és nincs olyan opció, hogy nem kérem.
2023. márc. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem baj, ha drága, de létezik ilyen minőségű webkamera?
2023. márc. 28. 10:56
 7/10 anonim ***** válasza:
létezik pl a Razer Kiyo X, de, hogy megér-e ennyit az már más kérdés (tizedéért kapsz lámpát.)
2023. márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok még nyolcvan dolgot cipelni magammal :) Köszi megnézem
2023. márc. 28. 11:43
 9/10 Morzsi007 ***** válasza:
Mivel kevés a fény feltolja az ISO értéket a szoftver, ezáltal lesz szemcsés a kép. Ez a gyenge és kis szenzortól van. Ha az arcod meg tudod világítani, azzal javítható a dolog, vagy veszel kicsit újabb kamerát. Nem feltétlenül a felbontás a lényeg, inkább a szenzor mérete és minősége, de nyilván egy újabb kamera jobb, mint a régi és az hozza magával a nagyobb felbontást is.
2023. márc. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy erős lámpát amivel szembevilágítod magad.
2023. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!