Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a pegjobb pokemon...

Roland7 kérdése:

Melyik a pegjobb pokemon játék nintendo switch lite-ra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy pokemon játékot venni, csak túl sok féle van és nem tudom, hogy melyik a legjobb… Nekem a fő szempontjaim:grafika, élvezhetőség

2023. ápr. 6. 17:16
 1/8 A kérdező kommentje:
*legjobb
2023. ápr. 6. 17:26
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Kinek melyik tetszik
2023. ápr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Krisipoke ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy vesszük.

Szerintem a legminőségibb Pokémon játék Switchre a New Pokémon Snap, de ez egyértelműen nem fog mindenkinek tetszeni, leginkább csak a legnagyobb rajongóknak, és akik szeretik a titkokkal teli játékokat, meg a high score vadászatot. Grafikában is messze ez a legjobb.


A fő Pokémon játékok egyik legnagyobb baja, hogy mivel hatalmas pénztermelő gép a frencsájz, és az anime, a kártyák, a manga, a figurák, és minden más meg van előre tervezve, hogy milyen ütemben jönnek ki, a legtöbb fő Pokémon játék mostanában kicsit összecsapott, ami sokszor leginkább a grafikában látszik meg. Szóval egyik sem lesz annyira jaj de szép.


A Let's Go Pikachu és Eevee néz ki a legkellemesebben szerintem, és mivel az első Pokémon játék feldolgozása, így belépő játéknak sem rossz. Viszont messze a legkönnyebb rész az összes Switches Pokémon közül, ami sokakat zavarhat.


A Brilliant Diamond és Shining Pearl még egy letisztult grafikájú játék, ebben sem fogsz kifejezetten csúnya környezeteket látni, viszont ennek a legegyszerűbb a grafikája csatákon kívül, tehát elkápráztatni sem fog. Játékmenetben ez talán a leginkább klasszikus Pokémon játékmenet, és egyébként a 4. generáció feldolgozása.


Aztán ott van a Sword/Shield. Ezt sem mondanám kifejezetten csúnyának, de a wild area nevű hely, ahol mozgathatjuk a kamerát, az nem túl kellemes látvány. Amúgy egy nem rossz, de viszonylag felejthető Pokémon játék.


A Scarlet/Violet a legújabb rész, és összességében a legkevésbé néz ki jól. Ez egy teljesen open world játék, és magával hordozza az open world játékok minden előnyét és hátrányát. Tehát nagyon szabad a világ, ráadásul gigantikus, és te magad döntheted el minden pillanatban, hogy merre kalandozol tovább, és ez nagyon izgalmas lehet azoknak, akik szeretik az ilyenféle játékmenetet. Ugyanakkor mivel akkora a világ, ez a legkevésbé megdizájnolt is, tehát kinézetre és emlékezetességre is elég gyengék az egyes helyszínek, illetve a nehézségi egyensúlyt kb. lehetetlen volt tartani. A legtöbb glitch (játékhiba) és belassulás is talán ebben van, de ha az ember elketint ezektől, egész élvezetes játék.


És végül van a Legends: Arceus, ami inkább egy mellékszál mint teljes Pokémon játék. Ez is valamennyire nyílt világú, annak minden előnyével és hátrányával, kivéve, hogy az egyes területeket meghatározott sorrendben kell bejárnod, és nagyobb városból is csak egy van az egész játékban. Érdekessége, hogy a múltban játszódik, és lehet craftolni is benne, a vad Pokémonok pedig téged is meg tudnak támadni, de összességében egy kisebb hangvételű játék talán, és az élvezeti faktor nagyon nagy része abból tevődik össze, hogy minden pontját bejárhatod a térképnek, felfedezed a Pokémonokat, és próbálsz nem meghalni tőlük. Csak mert sok más nincs benne, ami különleges lenne.


Szóval igazából mindegyik elég más, és attól függően érdemes választani, hogy a leírás alapján melyik tetszett a legjobban. Szerintem bármelyiket választod, nagyon nem tudsz félrenyúlni. Ha mégis, nagyjából veszteség nélkül tovább tudsz rajta adni, ezeknek nem nagyon megy le az ára.


Ja, meg még megemlíthetem a Pokkén Tournament DX-et, mert technikailag az is számít. Szép, de konkrétan csak egy verekedős játék, mint a Tekken vagy a Street Fighter. Ha valaki szereti ezeket, akkor ez is egy jó választás lehet, de ebben viszonylag kevés tartalom van. Vagy akkor már ott a Super Smash Bros. Ultimate, ami szintén verekedős, viszont az átlagtól jobban eltérő. Ebben is van egy csomó Pokémon karakter, pálya, zene, és egyéb dolgok, és ez viszont abszolút meg van tömve tartalommal, de ez nem CSAK a Pokémonról szól, és végül is ez is egy verekedős játék.

2023. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú leírást, akkor szerintem a beilliant diamondot,vagy a shining pearl-t fogom megvenni, csak az a gond, hogy nem tudom hogy mi a 2 között a különbség, mivel még csak egy pokemon-al játszottam, ami a pokemon go volt🤣
2023. ápr. 6. 20:54
 5/8 A kérdező kommentje:
vagy lehetséges hogy a let's go Eevee vagy a Let's Go Pikatchu-t mert azt írtad, hogy a kezdőknek ez a legmegfelelőbb, és én még nintendo-n nem is játszottam pokemonnal, most szeretném kipróbálni. Most néztem videókat és megtetszett!
2023. ápr. 6. 21:01
 6/8 A kérdező kommentje:
*brilliant
2023. ápr. 6. 22:12
 7/8 Krisipoke ***** válasza:

Az ilyen párok közül, mint a Brilliant Diamond/Shining Pearl vagy Let's Go Pikachu/Eevee nincs nagy különbség, általában csak annyi, hogy van néhány bizonyos Pokémon, amit csak az egyik verzióban lehet elkapni, és néhány másik, amit csak a másikban. De persze ez azért van, mert a Pokémon játékok egyik legnagyobb eleme a játék másokkal, tehát ha cserélgetsz olyannal, akinek megvan a másik, akkor meg tudsz szerezni mindenkit.


A Let's Go egyébként pont úgy lett tervezve, hogy a Go játékosoknak egy ilyen átvezető játék legyen. Mert míg az összes "rendes" Pokémon játékokban a vad Pokémonokat körökre osztott harcokban kell elkapni, a Let's Goban ez a karikás Pokélabda-dobálás van, mint a Go-ban is.

2023. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
végűl valahogy a Pokémon Sword-re jutott a választás és imádom a játékot, csak a pokéball-ok vásárlása kicsit macerás, mert nem lehet mindenfajta pokéball-t venni a poké markt-ban, egyeseket csak a wild area-ban egy csávótól tudsz venni, és ez eléggé zavar... de attól független imádom!
2023. ápr. 30. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!