Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyikre érdemes lecserélnem...

Melyikre érdemes lecserélnem a számítógépemet?

Figyelt kérdés

Több oka van a cserének, de a legfontosabb tényező a hordozhatóság, ezért szeretném feltenni a kérdést, hogy Windows vagy Apple laptopot érdemes vennem? Az Intel processzorral régóta elégedett vagyok, de egyre több ismerősömtől és tartalomgyártótól hallom, hogy a Mac sokkal jobb, és mivel nem vagyok szakértő, ahogy azok sem, akiktől hallottam, így megnéztem, hogy a Benchmark pontok alapján milyen teljesítményt nyújt. Az eredményeket látván nem tűnik a legjobbnak.


Intel: [link]

Mac: [link]


Elsősorban fotósként tevékenykedek, de gyakran vállalok kisfilm vágást, szerkesztést is.


Érdemes lenne-e váltanom, vagy maradjak a megszokott Intelnél? Mit tudna nyújtani a másik verzió?



2023. ápr. 16. 17:03
A kérdező szavazást indított:
Mac
Windows
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem nyújt többet, nem érdemes váltani. Bechmark-ok szart se érnek. Egyébként Intel-en kívül még van AMD. Mostani mobil procijaik nagyon jók, érdemes elgondolkodni abban.
2023. ápr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom minek, de ha ez számít, ott van pl. a Ryzen 9 7945HX.
2023. ápr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik jó.


Windowsra azonos áron több bővíthetőséget tudsz venni, tehát RAM és SSD.

Mac viszont valóban stabilabban működik a videó szerkesztés/vágás során. Adobe programcsomagot használnád?

2023. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy inkább AMD a jobb irány windows esetében, nem az intel.

OLED kijelzőt lenne érdemes választani.

2023. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végső esetben bizonyos gépekre rá lehet hackelni a MacOS-t is állítólag, bár lehet, hogy egyes komponensek nem fognak működni hiányzó driver miatt.
2023. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!