Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Samsung nem hajlandó szerelőt...

Samsung nem hajlandó szerelőt küldeni mi a teendő?

Figyelt kérdés

2 hete rendeltem egy tvt a telekomtól ami hibás (foltos) az atveteltol szamitott 4. Napon raktam ossze es ezert kiestem 3napos elalassi idobol


Gyartohoz kellett forduljak (samsung)

Mondtak mindenfelet probaljam meg az ondiagnosztikat kektestfunkciot stb hatha eltunik a folt de nem tunt

Azóta 3x telefonaltam es nem hajlandók szerelőt kuldeni

Ti mit javasoltok mit csinaljak?



2023. ápr. 25. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pakold össze a tv-t és vidd be a márkaszervizbe garanciáztatni. Egyébként ha a neten rendelted, akkor 14 naptári nap az elállási idő.
2023. ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Milyen foltos? Ha az IPS panel felhősödésre gondolsz, mikor áttűnik a panel háttérvilágítása "fekete" háttérnél, az a technológiai velejárója. Ezt jellemzően nem is cserélik mert nem gyári hiba, és csere esetén simán benne van hogy ismét egy felhős panelt kap a szerelő amit majd berak. A szerencsén múlik, hogy a panellottón mit nyersz (kevésbé vagy jobban felhős lesz a tiéd). Lehetne cserélgetni elállásokkal, de jobbat és rosszabbat is kifoghatsz ismét.


Sok lehetőséged nincs. Ha csak felhős a panel akkor vagy megszokod (normál színeknél nem kellene áttűnnie, csak ha teljesen fekete, sötét jeleneteknél), vagy eladod áron alul és legközelebb kizárólag online rendelsz hogy legyen 14 nap elállási időd.

2023. ápr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az elállási idő 14 nap, nem 3. Én már használtam pixelhibás monitornál, és felhős TV -nél is gond nélkül. Bár valóban rendelted nem pedig boltban vetted, akkor erről is lekéstél.

Sajnos a Led háttérvilágításnál a felhősödés előfordul. Még tök azonos típuson belül is panel lottó van, ahogy a 2 -es írja. Van aki kifog egy közel tökéleteset, és van akié meg idegesítően felhős lesz.

Legközelebb inkább OLED -et vegyél, ott nincs felhősödés, mert a technológiából adódón nincs külön háttérvilágítás sem.

2023. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen ország? EU-ban 14 napos elállási jogod van rendelt eszközökhöz, indoklás nélkül. (Helyszínen vásároltnál meg még 3 nap se, az a bolt ajándéka lett volna, ha volt ilyen, tehát nincs visszavásárlási kötelezettségük. Az nagyon szigorú, tehát gyakorlatilag tilos bármilyen nagyobb értékű terméket helyszínen vásárolni. Neten megrendeled, és azt a rendelést veszed át boltban, akkor az rendelésnek számít, tehát arra 14 nap elállási jog ugyanúgy él, mint kiszállításos rendeléshez.)


Bár mindegy... ha jól értelmezem, akkor már a 14 napos elállásról is lecsúsztál.


Szervizest szerintem nem küldenek... el kell juttatni a készüléket a szervizbe. Szerintem nem a te feladatod lenne, tehát a t-nek vagy a samunak kéne intéznie teljes körűen, ez garanciális ügyintézés már.

2023. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Mondjuk miért ilyen ratyi cégtől veszel? Nekem Schneider, Phillips illetve Sony tv-im voltak, sosem volt gondom a supporttal.
2023. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

1et nemértek a samsung az miért ratyi? :'D

2023. ápr. 26. 06:14
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
6-os Samsung egy erős középcég, de az innovációnak sosem volt részese. Pl DVD kifejlesztésében sem vett részt, holott ott volt a Matsushita, a Toshiba, a Philips, a Sony, a Time Warner, a Mitsubishi, a Pioneer, a Hitachi, a Thomson és a JVC. Samsung sehol. Ugyanez volt a kijelzők piacán, ugyanez volt a hangtechnikánál. Semmilyen komoly innovációt nem tudsz a nevükhöz kötni. Mindig rárepültek mások fejlesztéseire, és azt faragcsálták, aztán eladták, mint saját cuccot. A hype miatt felfutottak, de a minőség már nagyon régóta középszer. Nem a legalja, de ezen a szinten raty, amit elvárnál.
2023. ápr. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!