Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A telefonom nem tudja bemérni...

A telefonom nem tudja bemérni hol vagyok. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Sokszor utazok külföldre, és olyankor fontos lenne, hogy eltaláljak az adott helyszínekre, viszont a telefonom képtelen bemérni hol vagyok. (első sorban Ausztria, Németország az úticél)

Ki-be kapcsolom a repülő üzemmódot, a telefont, a WiFit, és a beállítások között a Bluetooth és WiFi alapú helymeghatározás is bevan kapcsolva...

Ha csatlakozok wifire már néha be éri de ha átváltok mobil netre megint semmi. Nagyon bosszantó tud lenni.

Minden mást tökéletesen betölt a netem, szóval azzal nincs gond.

Valami ötlet / tanács?

Köszi ha segítessz!



2023. ápr. 29. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
3 betű: GPS...
2023. ápr. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vezetek, GPS-em sincs
2023. ápr. 29. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
A telefonban van...
2023. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A helymeghatározás eleve be van kapcsolva. Ezen felül milyen gps-ről beszélsz?
2023. ápr. 29. 16:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A telefonban van GPS vevő, a helybeállításoknál kell bekapcsolni, pontos helymeghatározás néven (vagy precíz, vagy hasonló nevű). De onnantól kell neki egy fél óra szabad ég alatt (folyamatosan lássa a műholdakat), mire inicializálja magát. Onnantól viszont ha rendszeresen használod, legalább 2 hetente és nem "teleportálsz" 100 km-nél többet (azaz mész ennyit kikapcsolt helymeghatározással) 1-2 perc alatt feléled a jövőben.
2023. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5, a modern gps ami a mostani telefonokban van max 2-5 perc alatt már teljesen ready, bármilyen hidegindításból. Minden már korrekt.
2023. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6, akkor ha tudja a műholdak helyzetét. Ezt alapból maga a műhold küldi le, ennek a teljes és hibátlan vétele a cold start, ami úgy fél óra. Nekem is Csehországban cold startoltatni kellett. Magyarországon hazai hálózaton viszont hamar feléledt, mert ott a műholdak helyzetét letöltötte neten keresztül (ez az A-GPS, azaz Assisted GPS).
2023. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem valami olyan problémád van hogy le van tiltva a roaming és amíg az otthoni hálózaton lógsz a pozíciód 'nem jön át' a határon..?
2023. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!