Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az ha tanulok...

Miért van az ha tanulok elmondom magamba a leckét fejból vagy 10X rá 10-20 percre már el is felejtem másnap reggel amikor felkelek minden eszembe jut, ez most h van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 11:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
rossz kategóriába raktam .........
2010. okt. 10. 13:50
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem raktad rosz helyre,ugyanis az emberi agy olyan mint egy PC csak gyorsabb és bonyolultabb rendszer fut rajta:)


Egyszerűen arról van szó,hogy az agyad le kapcsol ha túl terheled.Ez intenzív tanulás,szellemi munka után gyakran előfordulhat.És miután ki pihented,magad,aludtál,újra indul,újra tölti az állományokat és frissen új erőre kapva,robotol tovább.De az is lehet hoyg vírusos:D


De komolyan.Ezen ne aggódj,akkor kezd aggódni ha már akkor sem emlékszel rá,ha ki pihented magad.


Amúgy sokat számít a tanulás modszered is.Magolsz vagy átformálod a tenkönyv szövegét saját szavaidra?

Ha magolsz,vagyis betanulod a tankönyv szövegét,az csak rövid ideig marad meg a memóriádban és kevésbé pontosan.ELmondhatod 100x is,kevésbé hatékony mintha saját magad,foggalmazod meg a dolgot.Lehet másnap 5-ösre felelsz,de 1 hét múlva még emlékszel rá vagy 4 hónap mulva?

2010. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
sajnos azt tanulom meg mindig ami a könyvbe van :S saját szavaimmal nem tudok semmit megfogalmazni pl ezt se nagyon vágom h miért van
2010. okt. 10. 14:20
 4/12 A kérdező kommentje:
hát igen 2 nap múlva már el is felejtem amit tanultam...
2010. okt. 10. 14:22
 5/12 A kérdező kommentje:
am mindig úgyvan h végzek a tanulással a gép elé ülök rá 5-10 perce már game over mindent elfelejtek :S
2010. okt. 10. 14:24
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor meg is van az ok.


Azért nem tudod meg foggalmazni a saját szavaiddal,mert nem érted,nem látod át igazán miről is van szó.Érted a szöveget mivel az anya nyelveden írták,de valójában nem érted.csak be magolsz minden egyes sort mint egy verset.


A problémád forrása az,hogy csak felszinesen tanulsz.

Például egy irodalmat,egy költő életét,történelmet,fizika szabélyokat..stb úgy lehet a leg eredményesebben tanulni hogy meg érted mi-miért van úgy,mi miért történik-történt úgy.


Viszont meg érteni,csak akkor tudod igazán,ha érdekel az miről tanulsz.Ha nem érdekel amiröl tanulsz,csak tanulsz mert kell,akkor nem leszel képes a felszinességnél,magolásnál mélyebbre lépni..


És ennek az-az eredménye hogy nem emlékszel,nem jut eszedbe,nem tudod saját szavaiddal elmondani.


Hiába nem vagyunk egyformák.Ezért vannak kitünő tanulók és átlagos tanulók.

2010. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
sajnos.. utálok tanulni, mindig gép előtt vagyok, és egyszerűen nem tudom rászánni magam hogy tanuljak,mint pl most is pedig lenne mit tanulnom
2010. okt. 10. 14:47
 8/12 A kérdező kommentje:
vagy ienkor mi a teendő?
2010. okt. 10. 14:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kedved sincs tanulni,inkább gépezel mint tanulsz akkor

azis nagyban befolyásolja.Ugyanis ha nincs kedved hozzá,inkább valami máshoz van kedved,akkor egyszerűen nem tudsz a tabulásra koncentrálni.Ha nem koncentrálsz arra amit csinálsz akkor azt nem tudod hatékonyan végezni.



Első lépésként ezen kellene változtatdnod.Ha képes vagy,szorgalmasan le ülni tanulni,kizárni a fejedből a gépet és csak és kizárólag a tanulásra koncentrálnod,máris hatékonyabban tudnál tanulni.


1 óra meg feszített,oda koncentrált tanulás többet és mint 2-3 óra felszines olvasgatás és magolás.


Ha nem vagy képes a tanulásból ki zárni,a külvilágot és a vágyaidat akkor nem fog menni hatékonyan.Mindegy mennyi időt töltesz vele.


Ha tanulás közben fel-fel bukkan benned a gondolat,hogy "de jó lenne innen fel állni és oda ülnia géphez",és az idő sem telik,akkor az annak a jele hogy nem koncentrálsz eléggé a tanulásra.Így pedig nem fog hatékonyan menni.


Tanulni nem sokan szeretnek,de tanulni akarni és tanukásra koncentrálni 2 különböző dolog.


Meg kell tanulnod kizárni mindent a fejedből,amikor tanulsz.Ez nagyon nehéz ha nincs kedved hozzá,de másképp nem megy...


Valamint ha nincs motivációd,célod,terved azis meg nehezíti a dolgot.KI kell túznöd egy célt amit igazán akarsz,igazán el akarsz érni és ha az megvan,utána jobban megy.Még a szülők el tartanak ez nagyon nehéz,de próbálj arra gondolni hogyha a jövőben olyan helyen kell dólgoznod,olyan munkát kell végezned amit nem szeretsz,azon nehezebb lesz változtatnod mint most hogy olyasmire koncentrálsz,ami nem érdekel...


Másképp nem megy.

2010. okt. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
de alapból ott van a probléma hogy én nem akarom abbahagyni a gépezést XD MERT SZERETEM
2010. okt. 10. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!