Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programozóként melyik cégnél...

Programozóként melyik cégnél lenne az álommunkahelyed és miért?

Figyelt kérdés
És mivel szeretnél foglalkozni pontosan?

2023. máj. 21. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Az ahol most dolgozok DevOps poziban, bpesti multi, 7 éves tapasztalat (4 év szoftverfejlesztő + 3 év devops)


Miért?

-Bruttó 1,6 milliós fizetés + cafeteria + év végi jutalom (tavaly 1,5 havi bér)

-Annyiszor dolgozok otthonról vagy annyiszor járok be amennyiszer akarok (általában havi 1x megyek be)

-Rugalmas munkaidő, bármikor elmehetek ügyeket intézni munkaidőben, játszhatok munkaidőben (nyilván nem a céges gépről), lefeküdhetek sziesztázni. Lényeg hogy határidőre meglegyek a magamra vállalt feladatokkal (általában 2-3 hetes sprintek)

-Átlagosan 3-4 órás aktív munkavégzés, a munkaidő többi részében vagy mást csinálok vagy meetingelek (vagy mindkettő egyszerre)

-A projektek izgalmasak, az üzemeltetés (Ops) része kevés feladattal jár mert jól szervezett munkafolyamatok vannak, modern, cloud alapú technológiával dolgozom, mellette docker, kubernetes, microservice alapú fejlesztés + terraform / jenkins.


Az igényeimet ez teljesen kielégíti, nagyjából pont harmóniában vagyok jelenleg - ha ettől kevesebb lenne a munka az már unalmas lenne, ha több lenne akkor pedig kevésbé lenne élvezetes.

2023. máj. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Miért pontozták le az előző válaszolót? Tök jókat írt. (Arról meg nem is beszélve, hogy megértem, miért szereti ennyire, tényleg szuperül hangzik)

És ilyen cégeknél az elmondják pontosan, hogy az, amit csinálsz, hol van felhasználva, és mire lesz jó?

2023. máj. 21. 10:07
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Kb ugyan az minden perk az én munkámnál is, de én még junior vagyok tehát fizetés kevesebb.


Nekem az hiányzik a munkahelyemből, hogy angolul beszéljek külföldi csapatokkal. 16 évesek leraktam a C1-et, majd C2re készültem angol tanárommal együtt akartuk lerakni, végül nem mentem, mert értelmetlen picit. Utána külföldön tanultam egyetemen stb... tehát úgy érzem nem használom ki ilyen téren a tudásom most.


Egy másik dolog a project, ami zavar.


Elég pici projecten vagyok, ami azért jó, mert óriási felelősségeket kapok és bőven tulmutatnak a feladataim a junior szinten, ami egy nagy projectnél nem lenne így, de ettől függetlenül kipróbálnám milyen egy +50 microservices nagyobb projecten dolgozni, ahol van külön tesztelő, devops, frontendes és csak a backend fejlesztésre kéne koncentrálnom.

(Lehet ez picit unatlmas is lenne nekem, de kíváncsi lennék rá)

2023. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!