Egy hónapja dolgozom az álom-munkahelyemen. Kiderült, hogy 6 hetes terhes vagyok. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy terhes vagyok akkor, mikor felvételt nyertem a munkahelyre. Minden szempontból egy tökéletes munkahely ez számomra, olyan, amire mindig is vágytam. Mindenképpen korrekt szeretnék lenni. Még a 3 hónapos próbaidőn belül vagyok. Jelentsem be a vezetőségnek a korai terhességem tényét, és javasoljam, hogy dolgozok amíg bírok? A mi érdekeinket is nézem, de munkáltatói oldalról jól kiszúrtam velük: épp hogy sok jelentkező közül én lettem a befutó, épp hogy megismerték hogy dolgozom, és máris fél év és lelépek. Ha nem előbb, mert van egy alapbetegségem, ami ha súlyosbodik, akkor rögtön ágynyugalom.

Mi lenne a helyes döntés?


2019. jún. 1. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Egy percig nem gondolkoznék: a gyermek a legfontosabb.
2019. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Hat mi a munkad?

Ha bejelented most tuti kirugnak es nem lesz gyeded max 25000ft.

Ha tudod titkolni a probaido vegeig akkor jo mert utanna mar nem rughatnak ki.

Ugyanigy csinaltam akkor voltam 5 hetes mikor 1 honapja dolgoztam a cegnel.

Lejart a probaido bejelentettem es egeszen 30 hetes koromig dolgoztam.

2019. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én nem ajánlom, hogy bejelentsd legalább amig a 3.hónapba be nem lépsz. Ha csak nem olyan a munkaköröd,ami árthat a magzatnak (cipekedés, erős vegyi anyag). Sajnos az első 3 hónapban a leggyakoribb a vetélés,ami spontán is előfordul. Isten óvjon tőle de megeshet. (Nekem a 8.héten ment el a baba). Ha előtte bejelented és elmész vagy elengednek és elmenne a baba akkor úszott az álommeló. Mondhatod a 3.hónapban is, hogy akkor tudtad meg. Akkor már ki sem tehetnek elvileg. De ha baj van,akkor legalább a munkád megmarad. Én a következő terhességnél nem szólok senkinek a páromon kívül. Nagyon rossz volt mindenkinek magyarázkodni a vetélés miatt. :(

Mindenesetre kívánom, hogy ne legyen bajod és egészséges kibabád szülessen.

30/n

2019. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Vagy magadat szivatod meg, vagy a munkahelyet... 99.9%, hogyha a próbaidő lejárta előtt elmondod a terhességet nem fognak alkalmazni tovább
2019. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

"A mi érdekeinket is nézem" - ne azt IS nézd, csak azt nézd! Ha megmondod, elküldenek, ez tuti, és akkor nem lesz pénzed. Ha nem mondod meg most, csak akkor, ha már nem rakhatnak ki, utálni fognak:(, de legalább lesz pénzed.

Ne aggódj, fordított esetben ők sem csinálnának lelki problémát abból, hogy ártanak neked.

Különben is: persze, vesztenek rajtad, de túl fogják élni. Ha te elesnél a pénzedtől, az neked nagyobb érvágás lenne.

2019. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%
Mindenképp mondd el. Így mivel látják, hogy korrekt vagy, lehet, hogy szüles után is felvesznek majd.
2019. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha a kirúgásod esetén is anyagi biztonságan vagytok, és fontosabb neked hogy a cég korrektnek tartson és visszavegyen, akkor a 12 hetes uh utàn mondd el. Ez még próbaidőn belül van ha pontosan fogalmaztál hetekkel, tehát nincs megkötve a kezük, igazán korrekt van. Előbb semmiképp sem, előttem már kifejtették hogy miért. Ha meg fontos a pénz akkor mindez ne számítson, ne mondd el.
2019. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Várok a 12. hétig, igazatok van. Akkor is még benne leszek a 3 hónapban, igen. A korrektségre törekszem, ha kiesik a fizetésem, akkor is anyagilag biztosak leszünk, évek óta gyűjtögetünk, van kocsi, hiteles lakás.
2019. jún. 1. 20:18
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
En is mindig a korrektsegre mentem, aztán jó sokszor ra is b@...am. A korrektseg sztem nem itt kezdodik. Persze eleg szerencsetlen helyzet, de ha szeretnel gyereket akkor azt nézd, ami neki a jo. Valszleg nem hulyek a munkaltatoid sem, ha no vagy es abban az eletkorban, akkor ez egy belekalkulalt teny.
2019. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Ne mondd el csak a probaido utan. A munkahely csak egy munkahely. De ne akkor kelljen rajonnod mikor kirugnak probaidon belul mert te korrekt voltal. Es azzal is egyet ertek, hogy most bejelented, kirugnak aztan elvetelsz?! Akkor aztan mindent is buktal. Vard ki a probaido veget. Az a biztos.
2019. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!