Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az Asus Rebulic...

Mi a különbség az Asus Rebulic of Gaming (ROG) és a The Ultimate Force (TUF) között?

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ROG az Asus felsőkategóriája, TUF inkább a közepe. Ha laptopról van szó akkor jellemzően a TUF teljesen műanyag, a ROG pedig részben alumínium(és persze jobb hardvert is kap), ha videokártyáról akkor a ROG jellemzően 3 ventis, sok hőcsöves hűtés, a TUF pedig 2 ventis. Ez általánosságban, de van eset ahol nem állja meg a helyét, pl egy 4090 TUF ugyanúgy 3 ventit kapott, csak épp nem világít, és nincs az a tipikus túltervezett megjelenése sem(aztán hogy ez előny vagy hátrány mindenki döntse el maga).
2023. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Drasztikus minőségi különbség nincs a kettő között hardverben, összeszerelési minőségben, küllemben.


A ROG gépek stílusa más, kicsit "gamer"-ebb, a TUF többnyire visszafogottabb szemre. Ízlés kérdése, hogy kinek melyik tetszik jobban.


Az 1-es által említett ventilátoros dolgot nem tudom... nekem csak egy Geforce 3050-es masina volt, szerintem azok esetén 2 ventis az ROG és TUF is (mj.: MSI gépekben fordul elő, hogy csak egy venti van a gyengébb modellekben!).


Még két apró különbség, amiről tudok:


MUX switch:


Először az ROG gépekben jelent meg, de most a legújabb évjáratokban már minden Asus gamer notebookban van elvileg (de még vannak régi készletek is boltokban!)


Szoftver:


Ugyanazt a control center szoftvert adja az Asus az összeshez (talán a skin más), de az ROG gépeknél több beállítás van engedélyezve.


Ami nekem volt gép (TUF, 2021-es évjárat, Intel 11400H + Geforce 3050) abban a billentyűzet háttérvilágítás hiába volt RGB a szoftverből mégsem lehetett normálisan állítani (tudott villogni mint egy karácsonyfa világítás, vagy 1 talán 2 fix szín) (pontosan nem emlékszem, eladtam már).


A ventilátorok fordulatszámát sem lehetett finomhangolni. Volt egy halk, egy normál, meg egy "turbo" opció aztán csoki. A turbo konstans 4000+ rpm-et jelentett. Az egyedi görbe opció csak ROG-hoz lett volna elérhető.

2023. máj. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!