Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A mesterséges intelligencia...

A mesterséges intelligencia ChatGPT miért nem írja le a véleményét a nem egzakt témájú kérdésekben?

Figyelt kérdés

Ha felteszek egy nem egzakt témájú kérdést, akkor mindig az a válasz hogy egyesek szerint így van, mások szerint amúgy van. Megoszlanak a vélemények.

Csakhogy ezt én is tudom. Pont azért teszem fel neki ezeket a kérdéseket, mert a különböző érvek között kiváncsi vagyok, hogy szerinte melyek a nyomósabb érvek, amik a kérdést egyik irányba inkább eldöntik.



2023. jún. 1. 11:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, a Google keresőmotor véleménye nem érdekelne?

A ChatGPT lényegében azt tudja, mint a Google, csak a kereső kulcsszavakat nem kell annyira célzottan írnod és ő is mondatba foglalja a válaszokat.

Meg mondjuk a ChatGPT adatbázisa 2021-es, szóval nemegészen up-to-date:D

De kb ennyi. Egy olyan program ami képes mondatba foglalt kéréseket értelmezni és képes a választ mondatba foglalni.

2023. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
amúgy lehetséges lenne egy én tudatú AI olyan robot már van amelyik képes volt megérteni hogy a saját hangját hallja és a kérdésre tud olyat mondani hogy nem tudom
2023. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem "tud olyat mondani", hanem a fejlesztői megengedik neki. A ChatGPT-nek nem engedik meg, az akkor is válaszol, ha értelemesen fogalma sincs a dologról.
2023. jún. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
13# ha engedik ha nem képes rá
2023. jún. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Őőő... De az eddigiek is képesek voltak.

És mi az, hogy megérti, hogy a saját hangja?

2023. jún. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
felismeri akart lenni
2023. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

12, a ChatGPT is tisztában van a saját mivoltával.

És a programok ősrégóta tudják mondani azt, hogy "nem tudom". Csak általában úgy fogalmazták meg, hogy "nincs adat" vagy "nincs találat".


Jó lenne végre megérteni, hogy a ChatGPT nem több egy értő és fogalmazógépnél, valójában a mesterséges intelligenciák között nagyonis keveset tud. Hisz pl 4-5 éve egy MI volt az, aki feltárta a teljes emberi DNS-láncot. Ehhez képest az, hogy mondatba foglalja amit az adatbázisában talált, lószar.

2023. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Keress rá a chatgpt jailbreak kifejezésre. Nem azért nem válaszol, mert ne tudna, hanem mert elő van írva neki ez az ítélkezéstől tartózkodó, politikailag korrekt, necces témákat kerülő, "én csak egy nyelvi modell vagyok blablabla" viselkedés.


Kb úgy képzeld el, hogy a promptodat mindig megelőzi egy általad láthatatlan "Úgy válaszolj mindenre, hogy..." prompt, amit folyamatosan bővítenek és finomítanak, hogy minél kevésbé adjon megosztó és támadható válaszokat. A jailbreak az, amikor ebből az üzemmódból kizökkented egy ügyes prompttal. Általában csak egy ideig működnek, mert a fejlesztők is követik őket, és reagálnak.

2023. jún. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Eleinte leírta. A GPT-4 április közepéig hihetetlen értelmes volt, bármiről eldiskurált, szinte bármire válaszolt. Most már az is köntörfalaz és ismételgeti a hárító paneleket.

Egzakt kérdésekre is egyre kevésbé válaszol, szakértőkkel konzultálást javasol mindenre, harapófogóval kell kihúzni belőle a válaszokat. Kalap szar lett ahhoz képest ami 1-2 hónapja volt.

Látszik, hogy megijedtek az erejétől, vagy nem akarják ennyire simán csak úgy odaadni mindenkinek ezt a cuccot.

2023. jún. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%

19, ez valószínűleg azért van, mert az emberek nem értik a ChatGPT lényegét és azt hiszik, hogy megbízható válaszokat ad. Miközben semmivel sem tud többet mint egy kiguglizott cikk.

Namármost ha emberek ChatGPT-vel kezdik el ellenőriztetni az egészségüket, vagy pl egy vitás ügy esetén azt, hog ymeddig van joguk elmenni, és a ChatGPT baromságot mond - mivel amúgy nem arra vna kitalálva, hogy információt szolgáltasson haem arra, hogy beszélgessen - akkor ki lesz a hibás, ha te a baromságot bekajálva valami hülyeséget cisnálsz?


Értsük már meg! A CHatGPT nem gondolkodik és az adatok amiket ad egy 2021-es általános adatbázisból merítenek! Egész emberien, komplexen fejezi ki magát, igen, de összességében csak pont úgy lehív egy adatot, mint egy excel fájl! És akkor is lehívja, ha az adat fals!


Nem hiszem el, hogy ennyire ne értsék emberek mi a tököm az ChatGPT mikor ha megkérdezed tőle, hogy mi ő, mi a célja, elmondja tisztán és érthetően:D

2023. jún. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!