Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem bootol az MX Linux...

Miért nem bootol az MX Linux Ventoy-ról?

Figyelt kérdés

Amikor a Ventoy menüjében kiválasztom az MX Linux iso-ját, majd a Boot in normal mode opciót, az alábbi jelenik meg:

GNU GRUB version 2.06-3"deb11u5

Minimal BASH-like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completion. Anywhere else TAB lists possible device or file completions.

Alatta pedig egy "grub>" feliratú shell prompt.


Ha a Ventoy menüjében a Boot in grub2 mode opciót választom, akkor egy pillanatra úgy tesz mintha csinálna valamit, majd visszatér ugyanoda, a mód kiválasztásához.


Kipróbáltam egy másik iso-t (SpiralLinux) is, az simán elindult normal mode-ban, az MX Linux viszont többszöri próbálkozásra se.


Valszeg nem az MX Linux iso-val van a gond, mert QEMU virtuális gépen működik.


Gép típusa: HP Zbook

Secure Boot kikapcsolva



2023. jún. 27. 15:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Első tippem az lenne, hogy UEFI bootot használsz a Ventoy-hoz, de az MX Linuxnál meg Legacy boot kéne. Vagy fordítva
2023. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hogyan tudok Legacy boot-ot használni MX Linux-hoz?
2023. jún. 27. 15:34
 3/27 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a SysVInit miatt van, hogy csak Legacy boot-ot támogatja?
2023. jún. 27. 17:13
 4/27 anonim ***** válasza:
Rákerestem, támogatja az UEFI-t. És a Ventoy meg elvileg támogatja az MX Linuxot (ott van a teszteltek között). A Ventoy tudja bootolni az MX Linuxot qemuban?
2023. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Hogy tudok Ventoy-t használni QEMU-ban?
2023. jún. 27. 19:36
 6/27 A kérdező kommentje:
Egyébként megnéztem közben, és QEMU-ban is csak BIOS-al működik, UEFI-vel nem
2023. jún. 27. 19:38
 7/27 anonim ***** válasza:

5

Az eszközt fel kell csatolni qemu-ra és meg kell adni, hogy onnan bootoljon


6

Milyen mode-ban bootol a gép? A Ventoyban elv látod valahol, hogy UEFI vagy BIOS.

Esetleg meg tudsz próbálni másik MX Linux képfájlt, melyik nézed most?

2023. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

4. QEMU-ban se működik Ventoy-al: [link]


7. úgy tudom, UEFI-t használ a gépem, bár nem találom, hol lehet megnézni Ventoy-al.

Eddig az MX-21.3_x64 (Xfce) iso-val próbáltam, mindjárt megpróbálom a KDE-vel

2023. jún. 27. 21:07
 9/27 anonim ***** válasza:
Még ami eszembe jutott, hogy ha pendrive-ra raktad, amikor befejezted a rámásolást, kiadtad a pendrive-ot az operációs rendszerrel, vagy csak kihúztad?
2023. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem, kiadattam rendesen
2023. jún. 27. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!