Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 10 boot lemez készítése?

Win 10 boot lemez készítése?

Figyelt kérdés

Ha letöltök egy ISO telepítőt, arra nyomok egy jobb klikkel és kiírás lemezre, úgy rendes indítható lemez készül?

Újra akarom telepíteni a laptopom, vettem is hozzá dupla rétegű lemezt mivel csak arra fér rá, csak gondoltam mielőtt nekiállok megkérdem, hogy ennyi az egész?


2023. júl. 4. 22:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de egyszerűbb lett volna ha egy pendrive-ra írod pl. Rufus-szal.
2023. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont azért akartam lemezre, mert pendrive-ról sosem telepítettem még illetve bonyolultabbnak olvastam ezt a pendrive telepítő készítés dolgot, de akkor kiírom lemezre. :)
2023. júl. 4. 22:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ekkora az ISO, akkor 32- és 64 bites rendszer is rajta van. Elég lett volna egy (pl x64), most már mindegy.

Én CD-kép felírása módon szoktam lemezre írni, NéróBurningROM-mal.

2023. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy működik a telepítés pendrive-ról is. A felhasználók 99%-ka már réden pendrive-ról telepít.
2023. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
64-est töltöttem le, 22H2. 5.61GB
2023. júl. 4. 22:23
 6/11 A kérdező kommentje:

Illetve egy másik kérdés. Ugye még gyári rendszer van a laposon, ezt a boltban tették rá ahol vettem. Ahol az ISO-t letöltöttem hozzászólásokban a KMS nevű programot ajánlják, hogy azzal kell aktiválni. Ez mennyire legális / biztonságos?

Mert legrosszabb esetben vásárolok egy kulcsot hozzá, de úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer a gép árában kifizettem, akkor nem feltétlen akarom újra.

2023. júl. 4. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak az MCT.exe vel letöltött iso fér rá egy 4,3GB-os DVD lemezre. És igen elég a jobbegérgomb és kiírás lemezre.


Pendrivera még egyszerűbb, filekezelővel rámásolod az iso tartalmát. Ennyi.

[link]


Semmi külső (3. fél) programot nem kell telepíteni hozzá.

2023. júl. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát, Win nem akarta kiírni, mert nem megfelelő a lemezhez a sebesség.... Akkor megpróbáltam Nero-val, az meg valami lézer beállítási hibát dobott ki, most egy Active ISO Burner nevű kis progi írja épp a lemezt, remélem ez jó lesz. :S
2023. júl. 5. 00:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Otthoni Windowst KMS-sel aktiválni semmiképp sem legális.

Ha gyárilag volt Windows a gépen, akkor valószínűleg be fogja aktiválni magát, ha nem, akkor veszel egy kulcsot hozzá.

2023. júl. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a MCT.exe-vel töltöttem le a MS oldaláról. Az ráfért dvd5-re. Honnan töltötted le kérdező?
2023. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!