Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SSD és HDD egyszerre a gépben...

SSD és HDD egyszerre a gépben jó választás ?

Figyelt kérdés
az SSD-t sokkal többször látom a gépekben és a HDD már el is tűnik pont ez lenne a problémám éppen egy új gépet rakok össze a tárhely- egy m2 1 tb kingstone ssd és egy 2,5 ssd 960gb kingstone ssd- lenne de valaki egy ssd mellé rak egy hdd is nem tudom miért pedig sokkal gyorsabb a gép ssd-vel nektek van ssd és hdd egyszerre a gépetekben ? ha van miért a win10 rá rakod az ssd-re az oké de a mai videojátékoknak már nem elég a hdd sajnos

2023. júl. 9. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az SSD gyors de drága, a HDD lassú de olcsó. Mindenki azt tesz a gépébe amelyik számára elfogadható. A kettő között lévő megoldás, hogy mindkettőt, egy kisebb SSD-t amiről az operációs rendszer és a programok tudnak gyorsan indulni, meg egy nagy HDD-t amin az adatok vannak, de nem fontos a gyorsaság az elérésükhöz (egy film például HDD-ről is gond nélkül lejátszható, de az egyre nagyobb felbontás hatalmas méretűre duzzasztja).
2023. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy SATA SSD van az oprendszernek és 2 HDD játékoknak, filmek letöltögetésére és adatok tárolására. Erre a célra a HDD a legjobb, mert nincsenek memóriacellák, amik egy bizonyos írás szám után elhasználódnak.

Lassabb, de hosszú távú adattárolásra sokkal jobb, mint az SSD.


Adatok archiválására is sokkal jobb egy külső HDD, tovább tárolja a rajta lévő adatokat áramforrás nélkül, mint egy SSD és jóval olcsóbb is ugyanakkora tárhelyet biztosítva.

2023. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2db nvme SSD és 2db HDD van.

Az egyik SSD-n rendszer, a másikon néhány játék, aminek kell a gyors tárhely. Az egyik HDD-n csak játék, a másikon pedig játékok, videók, képek és adatok. Nekem több mai játék is HDD-n van és semmi problémám nincs, nem töltenek be lassan és lassan betöltő textúrák sincsenek.

2023. júl. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van a gépeimben ssd és hdd is, a laptop mellett az asztaliban is.
2023. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem sok tárhely kell, és SSD-ből rohadt drága lenne 6TB 😂 még HDD-ből is.
2023. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 HakapiszikMatyi ***** válasza:
100%
Asztali gépemben: Egy 500 Gb-os Samsung EVO SSD a rendszernek+programoknak. Egy gyorsabb (7200-as) 500 Gb-os HDD agatoknak, és ritkábban használt programoknak. És egy 2Tb-os (4500 rpm) HDD filmekmek, zenéknek...alapvetően torrenthez. Ha nem akarsz pl. torrentezni, és belefér a keretbe, akkor használj másodlagos meghajtónak is SSD-t,
2023. júl. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Igen, nekem is úgy van hogy ssd-n van a rendszer meg a programok, játékok, minden más hdd-n.

Elég a mai játékoknak a hdd is csak lassabban tölt.

2023. júl. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem van 3 SSD, összesen kb. 1,7TB, illetve 1TB HDD. A rendszer és a játékok szigorúan SSD-n vannak, míg a HDD-n a képek és videók vannak.
2023. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem csak SSD van a gepbe, egy 500 gigas(nvme m2, ezen van a windows) es egy 1tb (sata, ezen vannak a jatekok meg ami kell), nem kell HDD mivel nem tarolok a gepemen sok kepet, vagy ami nagyon sok helyet foglalna.
2023. júl. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xp ali ***** válasza:
100%
Mert hdd fajlagosan olcsóbb. Bár egyre inkább csökken a különbség. Filmezni az is elég gyors. És az ssd hajlamosabb úgy elromlani, hogy semmi se nyerhető vissza róla. Még akár álltában is a szekrényben. A hdd ha elromlik, és időben észreveszik, akkor általában nem teljes adatvesztés lesz, csak részleges.
2023. szept. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!