Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus laptopomra van 2 év...

Asus laptopomra van 2 év garancia elvileg, de a számla nincs meg csak a warranty card amibe a sorozatszám be van ragasztva. Cégtől kaptam de nincs számla, vajon így foglalkoznak vele garanciában ha elromlik?

Figyelt kérdés

2023. júl. 20. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ügyfélszolgálat mit mondott?
2023. júl. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Várom a válaszukat
2023. júl. 20. 13:10
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak gondoltam hátha itt van valakinek tapasztalata már erről
2023. júl. 20. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak az ügyfélszolgálat tudja. Én samsung telefonnal jártam így pár éve. Vettem egy nem használt telefont dobozában, számla nem volt. Nem fogadták el. Állítólag korábban nem így volt.
2023. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A forgalmazót érintő az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet ( [link] ) szerint:

"4. § (1) A jótállásból eredő jogok – a (3) bekezdésben foglalt kivétellel – a jótállási jeggyel érvényesíthetőek, amelynek nem tehető feltételévé a fogyasztási cikk felbontott csomagolásának a fogyasztó általi visszaszolgáltatása."


Az Asus - aki gyártóként önkéntesen garanciát adhat még - jótállási jegyében ( [link] ) az alábbiak olvashatóak:

"Amennyiben a rendszer erre felkéri mellékelje a kitöltött jótállási jegynek egy példányát vagy a kereskedelmi számla/nyugta másolatát, amely részletezi a Termék vásárlását."


Szóval ha van kitöltött (Ezt a forgalmazónk a jogszabály szerint ki kell töltenie!) jótállási jegyed - amiben szerepel, hogy hol és mikor lett vásárolva - akkor jogosult vagy a jótállásra.

2023. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Cégtől kaptam de nincs számla"

Azért a cég is vette valahonnan, nekik is állítottak ki számlát, szóval ha meghívod a pénzügyes hölgyet/urat/akármit egy kávéra/csokira/üdítőre/sőrre/fröccsre/stb... akkor elő tudja varázsolni azt. ;)

2023. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!