Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy lehet kideríteni, hogy...

Hogy lehet kideríteni, hogy ki írt nekem kamu facebookról?

Figyelt kérdés

Kaptak álprofilról egy ismerkedős szöveget. Kíváncsi vagyok ki lehet az.

Hogyan lehetne megtudni ? Ki lehet deríteni egyáltalán?



2023. júl. 21. 00:08
A kérdező szavazást indított:
Ki lehet deríteni
Esélytelen
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Te sehogy nem fogod tudni kideríteni
2023. júl. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Informatikus esetleg ?
2023. júl. 21. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Informatikus sem
2023. júl. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Úgy gondolom én is, hogy a konkrét személyt soha nem fogod megtudni ki volt az.

Viszont egyszer mikor írogattak nekem is egy ilyen kamuprofilról, kíváncsiságból küldtem neki egy álcázott linket.

Ez úgy működik, hogy a link amit látsz az az általad megválasztott linkként látszik, de amikor ráklikkel valójában átirányít egy olyan oldalra ami által te látni fogod hogy milyen országból, városból és eszközről van bejelentkezve. Ennél pontosabban viszont sajna nem fogod látni.

2023. júl. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Jaj, a lényeg lemaradt.


[link]


Én ezt használtam.

2023. júl. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát max úgy tudnád, hogy ráveszed egy linkre kattintásra, ami mondjuk kér valamilyen autentikációt.


Az autentikációt megcsinálod úgy, hogy teljesen olyan legyen mint a facebook vagy gmail felülete. Nyílván ehhez kell full stack fejlesztői tudás vagy akár csak frontend.


Aztán belépsz az adott profiljába és az ott lévő adatok alapján pl.: más emberekkel folytatott beszélgetések alapján, kitudod deríteni, hogy ki az az ember.


Nyílván itt a cél az, hogy egy hihető oldalra irányítsd, amire el is akar menni. Ennek a kitalálása már szituációtól függ.


A kamu weboldal fejlesztése és üzemeltetése pedig minimális fejelsztői tudást igényel.


Ha ügyesen csinálod soha sem realizálja, hogy bárki rájött a belépési adataira.

2023. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# Vagyok. Ezt még úgy tudnád jobbá tenni, hogy az bejelentkezés próbálkozás után átirányítod az igazi oldalra és utána ha ismét rámegy a linkre már automatikusan az igazi oldalra irányítod.


Vannak eszközök, amik megkönnyítik a dolog. Például van olyan eszköz, ami lemásolja 1-1 oldal kinézetét és ha van picit javascript ismereted, akkor a konkrét működést már bele is tudod írni.


Az adatok eltárolására meg a legalapabb backend tudás is elég. Konkrétan chatgptvel meg lehet csinálni.


Szóval még az sem biztos, hogy szükséges a fejlesztői tudás. Elég ha valaki minimálisan kompetens otthon hobbi szinten a programozásban.

2023. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!