Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy öregebb gépem melyik...

Van egy öregebb gépem melyik operációs rendszer lenne a jó?

Figyelt kérdés

Eddig windows 10 volt a gépen de eléggé gyengén ment de most rendeltem bele hdd helyet ssd és újrapasztázom mert kb alig volt rajta paszta.Hallotam hogy a windows7,8.1 jobb az ilyen nem mai gépekre de mégis nekem a windows 10 jobban tetszik.Melyiket rakjam rá?

Gép adatok:

Intel i3 2ghz 5005u 5.generáció

Nvidia geforce 920um

Mostmár ssd kingstone



2023. aug. 8. 17:12
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
És mi az vagy milyen az a 10xx operációs rendszer
2023. aug. 8. 20:03
 12/16 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Régebbi OS nagyon nem ajánlott.

W10 ha nem megy, akkor linux. Kezdésnek pl linux mint.

2023. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
De ja, mennie kell. Nekem is ez a véleményem. Legújabb W10, simán.
2023. aug. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Szerintem am csak a hdd volt a szar mert arra a tesóm is panaszkodot meg a gép ilyen 5-10p indult kb
2023. aug. 8. 20:04
 15/16 anonim ***** válasza:

"De ja, mennie kell. Nekem is ez a véleményem."


Igen, csak nem indegy, hogy tönyleg 5-10 percig csak kerreg a göp ös nem lehet semmit csinälni bekapcsolás után, vagy megy fél percen belül.


Nekem a tavaly vett céges laptop is néha kicsit lassú érzetre. Otthon van egy régi i7 6700k M2-es ssd-vel, na azon képes 20 mp alatt bootolni.


Van egy több mint 10 éves laptopom, 2-es generációs i5-tel, na azon 10 egy idő után kínszenvedés volt, akkor raktam rá debiant, azzal szépen ment.


Idén raktam rá mintet, csodálkoztam, hogy mennyivel egyszerűbb a kezelése átlagfelhasználó számára, mint a debian, és ez is kb fél perc alatt feláll.

2023. aug. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
95%

Régi, lejárt támogatású oprendszer nem ajánlott (7,8.1)

Nem biztonságosak már és a böngészők sem támogatják már, csak a régebbi verziók.

Új SSD-vel mennie kell a 10-esnek vagy ha nem, akkor inkább egy Linux Mint.

2023. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!