Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen konfigurációval lenne...

Milyen konfigurációval lenne érdemes macbook pro-t vennem?

Figyelt kérdés

A 14"-os verzióban gondolkodtam első sorban. Ez lenne az első mac-em. A hordozhatóság miatt csakis notebook, ami szóba jöhet.

Ahol dolgozom ott szolgáltatnak számomra laptopot, így nem szükséges egy erőmű, de jó lenne egy jövőbiztos megoldás.

Vannak otthoni web-es, db-s, VM, Linux stb projekteim, amikkel dolgozom hobbi szinten, mellesleg Photoshop-olok is.

Nem tudom mennyire lényeges még, de egy 3440x1440-es 120Hz-s monitorral kapcsolnám össze.


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 26. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne a legalapabbat vedd!

Az alapkiépítésnél egyel nagyobb SSD-k sebessége is gyorsabb.

RAM-ot nem feltétlen kell nagyobbat venni, 16GB-al el lehet lenni még sokáig, De te tudod, hogy a fentebb leírt dolgokhoz mennyi kellene. De alaposan át kell gondolni, mert ezt bővíteni nem lehet.

Túl sok tárhelyre felesleges költeni mert a thunderbolt csatlakozók miatt (megfelelő) külső tárhellyel is gyakorlatilat el lehet érni azt a sebességet mint a belső ssd-vel. Vagyis kölső a tárhelyet annyit teszel hozzá amennyit csak akarsz.

2023. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Érdemes..? semmilyen! 😃 csak a PC!


De nyilván ha kell, nagyon muszáj mac-et választani, akkor 16(+) giga ram, sok tárhely, mert nem bővíthetőek.

2023. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es ostoba a gondolkodásod nagyon.
2023. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1TB tárhely az alap úgy gondolom. 16 vagy 32gb, nah ez még a kérdés számomra, nem tudom mennyire használnám ki a 32-t.

Viszont az alap CPU az mennyire lenne elegendő? Esetleg valakinek tapasztalata?

2023. aug. 26. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Én egy M1-es Air-t használok 16GB RAM -al és 256GB SSD-vel. Virtualizálok, emulálok, programozgatok, weblapokat készítek, photoshop, illetve videót is vágok Final Cut-tal, plusz napi szinten az egyéb alap dolgokra használom. Még így “alap” konfiggal is kiváló, pedig van amikor 3 VM megy egyszerre. A tárhelyet megoldom külsö SSD-vel, de az az egyedüli, amiből jó lenne a nagyobb. Nem a tárhely miatt, hanem mert gyorsabb az 512GB/1TB, mint a 256 és gyorsaságból sosem elég. :)
2023. aug. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A mostani alap felszereltséggel a 512gb-s az ugyanolyan gyors mint az 1TB-s?
2023. aug. 30. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Az SSD mérete sebesség szempontjából semmit nem számít. 16G i5 Thinkpad X390-ről váltottam két éve 16G M1 Air-re, a különbség döbbenetes. Én is fejlesztő vagyok, eleinte nehéz volt megszoknom a shortcutokat, Home/PgDn hiányát és fn+nyilak hülye működését, így kicsit bántam hogy sose tanultam meg vi vagy emacs kombókkal tolni. Emacs kombók amúgy az egész macOS-be natívan be vannak építve, nekik a legkönnyebb váltaniuk.


Ha kijön az M3, veszek egy Pro-t, de egyelőre nincs sok okom váltani. Sose gondoltam hogy Maces leszek, de innen már csak akkor fordulok vissza Windows/WSL konfigra ha lesz fullos ARM támogatás és hasonló kaliberű + fogyasztású laptopok.

2023. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!