Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amennyiben egy telepített...

Amennyiben egy telepített laptop hdd.jét átteszem egy nem telepített laptopba akkor az ugyanolyan lesz mint egy telepített laptop?

Figyelt kérdés
2023. aug. 31. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Kiveszed, beteszed.

Mi ami még kérdéses?

2023. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a kérdés érthető. Majd jön olyan aki a választ is tudja...
2023. aug. 31. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, mert a más hardver miatt elképzelhető, hogy lassulást, illetve hibákat, esetleg kékhalálozást tapasztalhatsz. De van amikor működik és hibátlan lesz utána is.
2023. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azonos laptopnál (ha minden azonos) semmi probléma nem lesz. Max a windowsnak a licenszelésével lehet gond, ha észreveszi, hogy más hardwer van alatta. Nem tudom pontosan miket néz, régebben csak a proctípust meg memória méretét nézte. A win7 idején még klónozni is lehetett a hdd-t pl. ssd-re, azt sem volt probléma.

A 10 már észrevett bizonyos változásokat, és bizonyos esetekben érvénytelenítette a licenszt.


Pl. a kollégám updateolt win7-ről régen, amikor volt az akció, hogy ingyen lehet update-elni. Utána nagyobbra cserélte a memóriát, és az már akkor HW-változásnak számított, hogy így érvényet veszette a licensz.

2023. aug. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy bootolni akarsz róla? (nem csak másodlagos lemez?)

Ha win10-11 van rajta akkor csak pár bios beállításnak kell egyeznie a két gépben: uefi boot mód, ahci mód. Winben legyen kikapcsolva a gyorsindítás, sata driver a 2006-os szabványos legyen!!!

XP-7 esetén kicsi az esély a sikerre.

2023. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

"laptop hdd.jét"


Attól függ mi van rajta, van-e rajta oprendszer, melyik oprendszer van rajta, mi volt a funkciója az előző laptopban (arról bootolt, stb), milyen laptopból milyenbe rakod (egyformák vagy nem), stb.


"Majd jön olyan aki a választ is tudja..."


Én tudom a választ. A kérdésed alapján (ami nem tartalmazott olyan információkat amiből ki lehet kalkulálni az általad feltételezhetően áhított választ) a válasz az hogy: a másik laptopban lesz. Ez történik. És ez egészen biztos. :)

2023. aug. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!