Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xbox joystick nálatok mennyire...

Xbox joystick nálatok mennyire tartós?

Figyelt kérdés
A gyári valamivel több mint egy évet bírt, aztán a jobb analóg kar, ami általában a kamerát vezérli mozgatás nélkül elkezdte magától mozgatni a kameraszöget, játék közben állandóan “úszott“ a kameranézet . Lecseréltem ugyanolyan gyárira, de 3 hónap elteltével az új is kezdi.Tapasztaltatok ti is ilyet? Értem hogy fogyasztói társadalom, de okádék ez a minőség. 20 rongyért 3 hónap az nevetséges, pedig max naponta, kétnaponta tudok vele 1—2 órát gamelni,vigyázok rá, csak tiszta kézzel érek hozzá, nem dobálom, nem nyúzom extrém módon, aztán mindig ez van. Ötletek?

2023. szept. 9. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Tartós
2023. szept. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kb 7 éve vettem egy sima Xbox one kontrollert, 4-5 évig napi szinten volt használva, mostmár PC-n játszok, így ritkábban használom, de tökéletesen működik a mai napig.
2023. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az analóg probléma összetett. Ez a leggyakoribb oka egy kontroller tönkremenetelének. Mindhárom konzolgyártó pontosan ugyanazt a filléres érzékelőt használja az analóg karjaikhoz mindegyik kontrollerükben. Az alapban és a 60+ ezer forintos profiban is. Úgy látszik, hogy egyikük sem hajlandó változtatni ezen, annak ellenére hogy számos eljárást indítottak ellenük külföldön. Az analóg érzékelőt több labor is tesztelte és hivatalosan kb 2 millió mozdulatra van hitelesítve amit tud is. A probléma, hogy ezt elvileg pár száz óra alatt is össze lehet hozni játéktól függően. A gyakorlatban ezek az érzékelők általában jóval tovább tartanak, de mégis az utóbbi években egyre gyakrabban adják meg magukat akár pár hónap alatt.


Én magam is úgy tapasztaltam, hogy ahogy haladunk előre az időben a kontrollerek egyre nehezebben bírják a strapát és nem tudok másra gondolni, mint hogy ez a spórolás miatt van. A 2000es évek elején gyártott karjaim gyakorlatilag kihúztak egy egész generációt és voltak dobálva rendesen. Talán a 360as gen volt a legfeltűnőbb ahol az első szériás joyok évekig bírták a strapát és a gen vége felé évente kellett újat vennem. Valószínűleg a minőségellenőrzés nagyon minimálisra csökkent és emiatt a kontrollervásárlás szerencsejátékká avanzsálódott. Vannak Xbox One és Series kontrollereim amik 5 év napi kegyetlen nyúzás után is használhatóak (nem húznak semerre, de az analóg érzékelés nem olyan gyors/frappáns) és vannak amik három hónap alatt teljesen tönkrementek. Vannak kontrollerek amik már a dobozból kiszedve vackok, vannak amig meg ezer évig bírják.


Sajnos sok megoldás nagyon nincs. Az olcsó külsős kontrollerek általában még rosszabbak, a drágábbak (amikben strapabíróbb érzékelők szoktak lenni) meg ugyanúgy tönkremehetnek a gari után egy nappal. Esetleg meg lehet próbálni egy Hall-effect analóg karos joyt, olyanom még nem volt. Minden konzolhoz lehet kapni 1-2 fajta, külsősök által gyártott kontrollert ezzel az érzékelővel. Ez a szokásos fizikiailag érinkező analóg helyett mágneses térrel oldja meg az érzékelést. Emiatt elvileg sosem romlik el (ez is olyan vagy elhiszem vagy nem, de elvileg nem kellene tönkremennie belátható időn belül).

2023. szept. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!