Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Infos suliba jelentkeztem de...

Infos suliba jelentkeztem de nagyon nem azt tanulom ami infón belül érdekel, hogy tanulhatnám meg otthon?(etikus hacker szeretnék lenni)

Figyelt kérdés
Aki ilyesmiben jártas mit tanácsol?
2023. szept. 15. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Infos suliba" (gondolom ez valamelyik technikum informatikai tagozatát jelenti) nem is fogsz etikus hackeléssel kapcsolatos dolgokat tanulni.

Az ilyesmit egyetemeken és tanfolyamokon lehet tanulni, mint pl. ezek:

[link]

[link]


Azért az etikus hackelés nagyon nem középiskolai szint. Ide azért kell legalább egy-két programnyelv alapos ismerete, a hálózati topológiák, protokollok ismerete, az elterjedtebb hálózati kiszolgálóprogramok ismerete (web - Apache, nginx, lighttpd, ftp, ssh, stb.), nem árt ismerni a webes keretrendszereket és a velük kapcsolatos sebezhetőségek általános formáját, nem árt egy kis Linux ismeret, a sebezhetőségek mibenlétét (pl. mi az a buffer overflow, stb.).

Nézd meg a második linken a beugró kérdéseket. Ha nem tudod, mi az a szteganográfia, mire jó a netcat, ha nem tudod mit csinál SQL-ben a LIKE, akkor ne is jelentkezz ide.

2023. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
(A netcat nem a rainbow cat-es NFT-t jelenti :D).
2023. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És te végeztél ilyet, vagy mivel foglalkozol?
2023. szept. 15. 15:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mivel foglalkozik, ha egyszer igaza van?
2023. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Az jó dolog, hogy már most tudod mi szeretnél lenni.

Az oda vezető út viszont nem könnyű.

Először is egy informatikai alapképzésre van szükséged (egyetem - BSc), ez lehet mérnökinformatika vagy programtervező ~.

Ezután Mesterképzésre kéne menni ilyen szakirányra.

Egyetem mellett ráadásul nagyon sokat kell magadtól tanulni és kutatni, mert a security napról napra fejlődik, az egyetem is csak alapot tud adni.

De hajrá, sok sikert! :)

2023. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#3


Nem végeztem ilyet, és most éppen egy kakaós csiga elfogyasztásával foglalkozom.

2023. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mit dolgozol?
2023. szept. 15. 15:52
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Nem számít, mit dolgozok. Nem vagyok hacker, sem etikus, sem etikátlan.

2023. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem feltételeztem semmi ilyet xd Csak kíváncsi vagyok.
2023. szept. 15. 18:10
 10/11 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ha jól tudsz angolul akkor netről is lehet tanulni dolgokat. Sajnálom, de az angol már tényleg létminimum lesz lassan. Az etikus hacker-ek is jól tudnak angolul. Tehát angol és internet.
2023. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!