Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen számítógépet vegyek?

Milyen számítógépet vegyek?

Figyelt kérdés

Full suta vagyok az ilyenekhez.

Milyen számítógépet vegyek, amin elfut a fortnite és társa?

Nem, azért nem egy predátorra gondoltam.

Asztali gépnek kell lennie :)

Ajándékba lesz karácsonyra legjobb barátnőm fiainak :)

Köszönöm szépen a segítséget:)



2023. okt. 4. 18:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Írj keretet. Mi a max összeg. Mit szeretne rajta játszani a gyerek? Mik az elvárások?
2023. okt. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a keret?
2023. okt. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 gentoojedi ***** válasza:
0%

Hát ha tényleg lehet hinni ennek a weboldalnak: [link]


Akkor zsír új gépből egy tök alap irodai gép i3-as 8GB RAM-mal meg integrált vgaval simán jó. 90ből meg van+monitor. Vagy egy nagyon alap gamer konfig. 110ből skynet computernél meg van. Ha meg használt gépet akarsz, még ennél is olcsóbb. Nehogy hagyd magad rábeszélni egy 380 ezer ft-os konfigra!


[link]


Tessék. És még jótállás is van rá. Akár a legolcsóbb is jó, csak vegyél bele vga-t. Használt nvidiát 15 már találsz, ami jobb az ajánlott kártyánál is.

2023. okt. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
4%
10 éves irodai konfigot ajánlani játszani. Nice… szegény gyerekek.
2023. okt. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
50 ezer lesz a minimum, és az tényleg egy hulladék irodai gép, egy 1050ti-jal, ami mondjuk nem ross minecraftozni és hasonlók.
2023. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem tudom milyen árakban vannak manapság ilyen gépek.

Minecraft, fortnite és társai mennyenek rajta.

Nem használtan tervezek venni és egyben legyen a gép, ne kelljen hozzávenni semmit pluszba....

Annyira értek hozzá,mint az autókhoz 😅

100 000 Ft-ig mi fér bele?

2023. okt. 5. 15:02
 7/34 anonim ***** válasza:

"Nem használtan tervezek venni és egyben legyen a gép, ne kelljen hozzávenni semmit pluszba...."


100 ezer Forintba belefér az egér, bill, fülhallgató, meg egy normálisabb monitor. A gép kb. meg kb. 200-250-nél kezdődik (!!). 100-ba még egy irodai gép sem fér bele manapság, i3, 8GB RAM, 256GB SSD-vel is szűkös.


Itt van pl. ez, gyorsan összekattintva, ami NAGYON BELÉPŐ szintű konfiguráció, konkrétan arra amire kell (Minecraft, Fortnite, esetleg GTA V és társai) elmennek rajta, de csodát nem kell várni tőle, mindenből kb. a legolcsóbb és még ahhoz, hogy működjön Windows-t kell telepíteni rá, illetve egy akármilyen hangszórót, vagy fülhallgatód kell még venni:


ALAPLAP: ASROCK H610M-HDV

CPU: INTEL Core i3-12100F 3.30GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral

RAM: KINGSTON FURY 16GB Beast DDR4 3200MHz CL16 KIT KF432C16BBK2/16

SSD: ADATA 512GB Ultimate SU650 SATA 3 2.5" ASU650SS-512GT-R

VGA: ASUS ROG-STRIX-RX560-4G-V2-GAMING RX 560 4GB GDDR5 PCIE

TÁP: FSP Hydro K Pro 500W

HÁZ: AEROCOOL CS-107-A-BK-v1 fekete


Monitor: BENQ GW2480E

Billentyű + egér: COOLERMASTER Devastator 3 Combo Magyar fekete


Összeszereléssel, BIOS frissítéssel és teszteléssel együtt (iPon): 243 981 Ft

2023. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 gentoojedi ***** válasza:

#7

"100-ba még egy irodai gép sem fér bele manapság"


Á nem! Tessék:


[link]



"A gép kb. meg kb. 200-250-nél kezdődik (!!)."


Milyen gép?


Elolvastad a kérdező által felvázolt igényeket?


Fortnite meg Minecraft és társai. A kérdező ugyan nem említette a GTA5-öt, de ha úgy vesszük lehet azt a fortnite társainak nézni. De az ajánlott gépigénye a hírhedt GTA5-nek is egy tíz éves konfiguráció, a minimális meg tizenhárom éves.


Közben megnéztem hivatalos helyen is a fortnite gépigényét is. Meg is lepődtem, hogy picit magasabb a GTA5-nél.


Egy közel tíz éve újnak számító 4. generációs i5-tel 8GB Rammal, meg egy akkor középmezőnybe sorolható nvidia videokártyával simán elmegy.

Egy negyedik generációs i5-öt már egy 10. generációs i3-as is elveri, nem a legújabb 13. generációs. Meg a 12 éves alsó-középmezőnyös nvidia kártyák nem érnek fel a legújabb integrált intel videokártyák tudásával.


Ezek a játékok a mai modern játékokhoz képest elég komolytalannak számítanak.


De tessék kedves kérdező, egy gamer konfig:


[link]


16GB RAMmal, 1 TB Nvme M.2 SSDvel 22"os monitorral 186 ezer + pár ezer a klaviatúra. De legyen világítós menőzős billentyűzet 13 ezerért.


Így is meg vagy, tokkal, vonóval 200 ezerből, amit túlzásnak tartok ezekhez a játékokhoz, de Te tudod. És ebben már minőségibb alaplap is van. Az Asrock nem azt mondom, hogy rossz, de ha nem muszáj, azért azt ne.


Én nem ülnék fel a helyedben az ilyen nagyképű dumáknak, amit egyesek lenyomnak. Akik ilyen esztelenül dobálóznak a számokkal, azok mind olyanok, akik nem a saját maguk által megkeresett pénzükön vesznek gépet, vagy úgy spórolták meg, hogy nem kell lakbért fizetni a mamhotelben. De nyugodtan ülj fel a provokációjuknak, a Te pénzeddel játszanak.


Kedves kérdező, én csak próbálok Neked spórolni. Az észszerűtlen meg indokolatlan pénzkiadásnak nem vagyok a híve. De Te tudod. De ha úgy gondolod, így akarsz a barátnődnél bevágódni, akkor arra ez a gép is kevés. A szuper epénisznövelő menőzős gémer gépek félmilla felett vannak.

2023. okt. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Akkor kedves nagyon okos kérlek írd meg a skynet gép pontos márkáit, tápegység pl baromira Érdekel mert nem látom kiírva és nem szeretném hogy a kérdezőnek a rossz minőségi tápegység esetlegesen tönkrevágja a gépet vagy ami még rosszabb felgyújtja az egész lakást…
2023. okt. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as....nő vagyok , és a barátnőm, a barátnőm:D csak a gyerekei a keresztfiaim....szóval családtag :)


Nem hiszem,h egy 300 ezres gépet kellene vegyek, egy 10-12éves gyerekeknek.


Eskü lehet rossz helyen tettem fel a kérdést....


Nem tudom milyen kategóriában vannak mostanság a számítógépek, de maradok a googlinál és utána járok.


Köszönöm szépen mindenkinek a választ :)

2023. okt. 5. 18:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!