Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel "HA" függvény, több...

Excel "HA" függvény, több kimeneti lehetőség?

Figyelt kérdés

Hogyan kell megírni a függvényt Excelben, ha azt szeretném, hogy ha pl. az A1 cellában lévő érték 40 és 60 közé esik, akkor a függvényt tartalmazó cellában az "átlagos" szó jelenjen meg, de ha 21 és 39 közé, akkor az "átlagnál alacsonyabb" kifejezés, ha 61 és 70 közé, akkor az "átlagnál magasabb" kifejezés, ha 20-nál alacsonyabb az érték, akkor az "átlagnál jóval alacsonyabb", ha pedig 71-nél magasabb az érték, akkor az "átlagnál jóval magasabb" kifejezés?


Köszönöm előre is a segítséget!



2023. okt. 9. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
=IF(A1>70, "átlagnál jóval magasabb", IF(A1>=61, "átlagnál magasabb", IF(A1>=40, "átlagos", IF(A1>=21, "átlagnál alacsonyabb", "átlagnál jóval alacsonyabb"))))
2023. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
HA függvénybe ágyazott HA függvénnyel, például. Csak gondold végig először, hogy nézne ki egy ilyen.
2023. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Egymásba ágyazott függvényekkel működik, ahol az igaz vagy hamis ágba a következő függvényt írod be:

=HA(feltétel;igaz;HA(feltétel;igaz;HA(feltétel;igaz;hamis)))

Mivel 5 feltételed van, 5 függvényt kell egymásba rakni.

Két érték közötti feltételt úgy vizsgálsz, hogy mindkettőre igaznak kell lennie, ezért 40 és 60 közé akkor esik egy cella értéke, ha az érték 40-nél kisebb ÉS 60-nál nagyobb - így ezt még külön egy ÉS függvénnyel kell értelmezni. Pl: =(HA(ÉS(A1>40;A1<60);közötte van";"nincs")))


Ez sima középsulis Excel, úgyhogy nem lehetetetlen, de át kell látnod és értened, ha meg akarod tanulni (és megkérdezi a tanár hogy csináltad).

2023. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen elszúrtam, de a logika érthető: akkor van a két érték között, ha 40-nél nagyobb és 60-nál kisebb... (én fordítva írtam, a képletben jó, bocsi).
2023. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez még nem túl sok, így az egymásba ágyazott HA is jó.


Amúgy van más, denem találtam meg... talán az ÁTVÁLT

[link]

2023. okt. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az "HAELSŐIGAZ" függvényt használd. Könnyebb átlátni...


[link]


HAELSŐIGAZ(A1>70;" "átlagnál jóval magasabb"";A1>60;"átlagnál magasabb";A1>=40;"átlagos";A1>20;"alacsony";A1<=20;"nagyon alacsony")

2023. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na! Én meg az idézőjelekkel sokaltam el a válaszban...
2023. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak a segítséget! Végül egyébként a "HAELSŐIGAZ" függvényt használtam.
2023. okt. 10. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!