Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy ablak gyártó programom...

Van egy ablak gyártó programom, amikor onnan nyomtatok a nyomtató kinyomtat egy oldalt, vár 1,5-2 percet és csak az után nyomtatja a következő oldalt. Ha word, vagy az internetről nyomtatok több oldalt egyszerre normálisan kinyomtatja. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Miért csinálja ezt a nyomtatóm? WorkCentre3025 a típusa, xerox nyomtató.

Valaki tudna segíteni ebben, beállítani a nyomtatót? A programban nem találtam a nyomtatóra vonatkozó lépést.



2023. okt. 12. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

"ablak gyártó programom"

Ami ugye NEM sima szöveges állományt nyomtat.


Állítsd be az alapértelmezett nyomtatást 600x600 vagy 300x300 dpi-re.

2023. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem a nyomtató hibája. Ez szoftver hiba, egyszerűen ennyi ideig tart neki előállítani a tartalmat. Illetve az lehet még, hogy nagyon bonyolult az amit a programod előállít és a nyomtató nem bírja processzorból. Amióta a nyomtatók gyakorlatilag egy kb. PS fájlt kapnak a képet a nyomtató számolja ki és csinál belőle oldalt. Ha ez a fájl túl komplex (pl. több réteg egymáson) a nyomtató sokkal kisebb procija nehezen bírkózik meg vele. Hogy ez miért alakult így azt a nyomtató gyártóktól kérdezd.


Ezen beállítással nem biztos, hogy tudsz segíteni. Amit meg lehet próbálni, hogy magából a programból nem egből a nyomtatóra nyomtatsz, hanem valami másba és azt próbálod kinyomtatni, hátha. (a PDF kimenet nem jó, mert azt ugyanolyan lassan fogja megenni a nyomtató, mert valószínűleg azt is elbonyolítja a programod). Sajnos láttunk ilyet. A "kedvenc" esetem az volt, hogy valamelyik program (egy CAD) a nyomtatóra kiküldte a "teljes tervet" ez úgy nézett ki, hogy látvány elemként volt rajta egy olyan háttér kitöltés, hogy három zöld fűszál, rajta kis sárga karika (mint a virág feje). Ezzel így ki volt töltve a rajz háttere. Erre volt rátéve maga az amit be akart mutatni. Majd a program kiküldte a nyomtatóra 1. réteg kb. 100 000 db. kisvirág kb. 0,1mm méretben. 2. réteg (takarás rétegként) rajta kb. 5 db. téglalap. Szerencsétlen nyomtató fél óráig számolta a 100 000 db. kisvirágot, meg azt, hogy ezeket hogyan takarja el az 5. db. téglalap és mi fog belőle látszani és mi nem.


Más gyártás előkészítő programnál láttam olyat, hogy a program kiküldte a teljes tervet a nyomtatóra (majd számolja ki ő, hogy mi látszik) és egy brutál szerkezet összes nem látszó csavarját, furatát minden cuccát szintén beletette. Ugyan így megnyitva a képernyőn még viszonylag jól is nézett ki de a szerencsétlen nyomtató meg csak számolt, számolt. Azon a rajzon 1:100 méretarányban volt 70 db. M8-as amúgy sehol nem látszó menetes furat. Szintén percekig szívott vele a nyomtató.

2023. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. Annyit elfelejtettem leírni sajnos, hogy egyszer egy áramszünet közben kikapcsolt a számítógép, miközben a programban dolgoztam. Előtte nem volt baj a nyomtatással, hamar egymás után kinyomtatta az oldalakat.
ápr. 17. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!