Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi okozza az FPS esését játék...

Mi okozza az FPS esését játék közben?

Figyelt kérdés

Laptop, ajánlott grafikán játszok és néha, nem mindig 150 ről leesik az fps em 35-40 re. Ez kb 30-60 másodpercig tart utána visszaáll ismét 150 re.

Túlmelegedés az oka?

Ér valamit a laptop hűtő ?



2023. okt. 31. 22:58
 1/5 A kérdező kommentje:

Processzor 12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H 2.30 GHz

Memória mérete 16,0 GB (15,7 GB használható)

Rendszer típusa 64 bites operációs rendszer, x64-alapú processzor

RTX 3060

2023. okt. 31. 23:03
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen típusú lassulásoknak köze lehet a lapozáshoz. 16 GB memória lassan már kevésnek számít. Amikor a memória kezd betelni, akkor a rendszer a nem használt részeket elkezdi a merevlemezre kilapolni. Ha meg mégis kell, akkor visszaolvassa. Ez lassú, ekkor akár meg is akadhat a játék.
2023. nov. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom.. Furcsa mert csak az esti órákban jelentkezik ez
2023. nov. 1. 13:19
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Afterburner programmal írasd ki játék közben a CPU-GPU hőmérsékleteket, - aztán kiderül, hogy mennyire melegszik.

Kis segítség: https://www.youtube.com/watch?v=8tosm9Yz3eQ

2023. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem teszteltem le, hogy mi de valami túlmelegedett. Tettem alá egy régi laptop hűtőt amit nem tudok bekapcsolni mert nem találom a kábelt hozzá de most nincs fps esés. Ennyi is elég volt neki. Köszönöm a választ azért.
2023. nov. 2. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!