Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan szoktál rendet tartani...

Hogyan szoktál rendet tartani a számítógépeden, mindig azonnal törlöd ami már nem kell és azonnal abba a mappába teszed ahova szánod, vagy alkalmanként csinálsz egy nagytakarítást és lomtalanítást?

Figyelt kérdés
Nekem valamiért nem megy az hogy egyből mindent aktuálisan tartsak. Valamiért én csak úgy tudom rendbentartani hogy összehányok mindent egy mappába vagy épp kint az asztalon, aztán néhány hetente rámjön hogy rendetrakok és általában olyankor elég sokmindent törlök is.

nov. 16. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgyanigy vagyok én is...
nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van amit azonnal törlök, és van amit még nem tudom hogy kell-e a jövőben, azt behúzom a dokumentum mappába, amiről biztosan tudom, hogy kell azt áthúzom a két külső adatmentő eszközre.


Idővel onnan is szoktam takarítani, és elképzelni sem tudom miért tartottam fontosnak.

nov. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Én sokáig úgy csináltam, hogy az asztalra mentettem mindent, az volt az alapértelmezett letöltési hely. Így muszáj volt elraknom a helyére a fájlokat, mert idegesítettek, hogy az asztalon vannak.


Most inkább csak simán úgy vagyok vele, hpgy gadd teljen a letzltések mappa. Ami fontos, azt áthelyezem a helyére. Ha mégse, akkor meg így jártam... mejd meglepődök, ha véletlenül töröltem valamit, amit nem kellett volna 😃

nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem a D: partíciómban van három fő mappám:

01 Aktuális - hosszabb aktuális projektek, dolgok fájljait ott tartom

02 Archívum - képek, régi projektek, scannelt adatok, stb

03 Más - minden más, pl programok/telepítők, játékok, stb.


De általában az asztalra szoktam menteni mindent és onnan átvinni az Aktuális mappába, mert ez egy gyorsabb módszernek tűnik, mint mindig bemenni a megfelelő mappába a kimentésnél, ha több fájllal dolgozom. Helyette a fájlkezelőben nyitva hagyom a megfelelő mappát.

A letöltések mappám szokott kissé kaotikus lenni, de ott is mindent időrendi sorrendbe helyezek szóval átlátható. Időközönként persze átnézem és törlöm.


Még hozzátenném: a számozásos rendszert (mármint a 01 egy mappa nevében) azért tartom fenn, ha esetleg egy új mappát létrehoznék akkor is maradjon meg ugyan abban a sorrendben (ez mondjuk almappáknál jelentősebb), így nem kell mindig keresgélnem a nevek alapján.

nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!