Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Windows XP-t miért nem...

A Windows XP-t miért nem lehet USB-ről telepíteni?

Figyelt kérdés
Csak úgy szórakozásképp telepítem egy Dell OptiPlex 760-ra. Előszőr egy Ventoy-os pendive-ot próbáltam, az alapvető illesztőprogramok betöltése után (mikor a telepítő résznek kéne bejönnie) kékhalál van. Aztán próbáltam a Rufus nevű programmal is megcsinálni egy külön pendrive-ra, azzal is ugyanezt produkálta, pedig egy YouTube videóban láttam, hogy úgy telepítette valaki és neki jó volt, nekem meg nem! Aztán végül kiírtam CD-re az iso fájlt, azzal már simán települ, működik. Mi az oka annak, hogy nem lehet USB-ről telepíteni, mert kékhalálozik? Főleg, hogy másnak meg sikerült így a YouTube-on... Több hasonló régi gépen is próbáltam már USB-vel, mindegyiken ezt produkálta. Windows XP SP3 egyébként és az iso fájl hibátlan, mivel ugyanazt írtam ki CD-re, amivel tökéletesen működik.

nov. 22. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Mert a Windows XP 2001-es megjelenésű. És akkoriban (2001-ben) még nem volt ennyire el terjedve a pendrive. Épp ezért a Windows XP telepítője eleve úgy led meg írva hogy optikai meghajtóról lehessen csak telepíteni. A YouTube videót nem láttam. De valószínűleg nem lett minden részlete a telepítésnek benne a YouTube vidóban.
nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2.2 -es verzió? ( [link] )

[link]

nov. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De, lehet telepíteni.

Easy2Boot-al előkészített pendrivera van szükség, abból is a dpms driveres verzióra.

[link]

A kettes pontban linkelt telepítók működnek vele:

[link]

Így lehet telepíteni:

https://www.youtube.com/watch?v=-nZAhE0SetM

nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Hogy akinek nincs CD/DVD-je az ne telepítsen XP-t. Ezért. 🥲
nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
A pendrivok amúgy hajlamosak rosszak lenni, még az is lehet, hogy hibás
nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
98-at is telepítettem már usbröl
nov. 24. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindent meg lehet oldani. Legalább is egy jó rendszergaza mindent is megold.
nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!