Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop helyett megérné törlesz...

Laptop helyett megérné törlesztőre vennem a Telekomnál egy iPad pro 2022-es készüléket, mert sokat utazom, dolgozni kell?

Figyelt kérdés

Feleennyiért van szinte WIFIs 2021-es modell, de ha csak havi 20 ezret kell fizessek az újra internettel együtt, hűségnyilatkozattal, akkor már inkább betennék pár százezret valamibe hogy kamatozzon nekem. EP-re gondoltam amúgy.


400 ezrem lenne egy iPadre simán amúgy, de 600 egyösszegben nem menne. Kell billentyűzet meg toll is. Digitális rajzolás a hobbim.


Most egy 2017es modellen van, sajnos zavaró a lightning csatlakozó. az eladó átvert és 2018asnak árulta, amin már C van. Ez már sajnos lassú is.



nov. 27. 08:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A cellular funkció amúgy nem igazán kell nekem, de hasznos.
nov. 27. 08:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A rajzoláshoz a tablet kell, nem alaptop

A legújabb iPad Pro-k pedig brutálisan jó cuccok.

Nézz teszteket youtubeon hogy azokra a dolgokra amire te használnád, mennyire alkalmas.

Mi a munka, milyen appok kellenek hozzá és azok elérhetőek-e iPadra, ez is kérdéses.

nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Statisztikára alkalmatlan, rajzolásra viszont ennél jobb eszköz nincs, sem videószerkesztésre.
nov. 29. 15:01
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezen a régi verzióm is megy az iOS. 17, de lassú és billentyűzet nincs...
nov. 29. 15:02
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a választás az M1 chipre esne, mert 200 ezerrel olcsóbb, mint a másik. Nincs benne cellular funkció de az a laptopba sincs, nem fog fájni.
nov. 29. 15:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy szükséged van az iPad Pro teljesítményére? Air vagy normál iPad nem elég neked?

Az újabb modellek azokból is támogatják már a ceruzát és úgy emlékszem, már mindegyik USB-C-t kapott.


Ha a WiFis fele ennyibe kerül és neked nincs is szükséged a mobilnetre, akkor azért elég komoly az az ár különbség. Egy évvel régebbi modell messze nem lesz annyival rosszabb teljesítményű, hogy érezd, még kevésbé, hogy meg is érje a dupla árat.


Teljesen rosszul gondolod, hogy a pénzed kamatozni fog, ha feleslegesen veszel kétszer annyiért egy drágább eszközt. Szerintem nagyon alaposan mérd fel, hogy mennyire van szükséged a drágább modellre, tényleg kapsz-e annyival többet tőle, mint amennyivel többe kerül.

Kamatozni a bankban fog a pénzed, ha felesleges elköltés helyett inkább befekteted. Az iPad abban a pillanatban elveszíti az értékének minimum negyedét, hogy átveszed a boltban, már nem tudod jó áron eladni. Kamatozni pláne nem fog a bele fektetett pénzed, csak akkor, ha a többlet kiadásnak köszönhetően tudsz annyival több bevételt is termelni a munkáddal. De ezt nagyon erősen kétlem. Kb. A videó renderelés az egyetlen olyan művelet, aminél az újabb, erősebb, gyorsabb processzor számíthat annyit, hogy 10 perc helyett 7 perc alatt kirenderel egy videót és ezzel összességében számottevően gyorsabban haladsz a munkával. Minden más tevékenységnél kétlem, hogy a 21-es modell lassabb annyival, hogy a 22-es 2x árat valóban racionalizáljon.


Lehet, hogy a 21-est 1 évvel előbb le kell majd cserélned, mint a 22-est. Erre akár mondhatod is azt, hogy most van pénzed, belefér és emiatt inkább kiadod a többet. Csak próbálj valós számok és szempontok alapján mérlegelni, ne áltasd magad azzal, hogy a presztízsből elköltött 2x annyi pénzed majd kamatozni fog a menő új gépedben. Nem fog kamatozni. Inflálódni és amortizálódni fog.

nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha "Statisztikára alkalmatlan" és neked meg arra kell, akkor mi a kérdés?
nov. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Statisztikára alkalmatlan, rajzolásra viszont ennél jobb eszköz nincs, sem videószerkesztésre."


Szuper, már csak az a kérdés, hogy statisztikából élsz-e, vagy rajzolásból, videó szerkesztésből.

Mert ugye pénzt termelni a munka fog. A hobbi csak viszi a pénzt. Szóval nem biztos, hogy a hobbi szempontok és az élvezeti érték kell, hogy meghatározza, hogy milyen MUNKAeszközt vesz az ember.


Nem ismerünk téged, neked kell tudni, hogy számodra mi és mennyire fontos. Mi csak támpontokat adhatunk hozzá, hogy miket gondolj át. A döntés a tiéd.


Ha a munkához fontos dolgokban mindenben megfelel, amit az iPad nyújtani képes, akkor lehet akár jobb döntés is egy laptopnál. Engem erről eddig nem győzött meg az iPad, de el tudom képzelni, hogy másnak megfelel. Minden az igényektől függ.


Nekem az iPad nem jött be munkára. Csak korlátozottan és kényelmetlenebbül alkalmas a számomra szükséges dolgok megoldására, mint egy laptop. Ugyanazok a programok nem léteznek rá, amik léteznek rá, azok meg annyira máshogyan működnek rajta, hogy számomra az már kényelmetlen, így teljes értékű alternatíva.

Egy darabig használtam egy régebbi iPadet, de teljesen leszoktam róla és más kapta a családban. Amire használom a tabletet, arra elég a telefon is nekem. Az iPad nagyobb képernyője kényelmesebb, de ez nem ér meg egy plusz eszközt nekem. A munkához meg úgyis kell a laptop, úgyhogy az a nagy képernyőm, a telefon meg ott van kicsinek.


Ha neked mindenre elég az iPad és egyáltalán nem hiányzik mellőle a laptop, akkor az iPad képes kiváltani.

nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyetemi oktatóként járok fel Budapestre messziről, a laptopon majdnem 5 kiló én meg nem vagyok egy frankón edzett nő, zavar, hogy cipelnem kell. És ha egyszer terhes leszek, akkor is fel fogok járni oktatni, amíg tudok. Azért lett ez a hibrid életem, mert lakásom van egy olcsóbb városban, ahol nem tudnék oktatni PhD-val. Statisztikához mindenképp kell a laptop, de azt nem a vonaton szoktam csinálni, ugyanis nem abból élek.


Meg lehet kövezni, de rengeteg Ppt-t szerkesztek iPaden, praktikus a munkámhoz.


Haszontalan választ nem kértem, ugyanis a telefon iPad helyett nekem nem elég, nem véletlenül RAJZOLOK ezen a régi fajtán a vonaton is. Billentyűzet nélkül gépelni viszont egyszerűbb mobilon, az iPadem befagy állandóan. A funkcióit meg kell szokni és kész.


A rajzprogramom egy az egyben ugyanaz a felület iPaden is szinte. Kutatásokhoz is kellhet a Pro érintőképernyője, sőt.


A méret a lényeg, hangsúlyozom, 12.9-es. Beszélsz rá egy másikra ami mindenképpen ennél kisebb, mikor nekem ez direkt fontos, nem kértem tippet ebben sem. Én elhiszem, hogy másnak jó a 10.9 is, de egy laptop után az már nem komfortos semmire se.


Amúgy is eldöntöttem hogy nem kell nekem az M2 chip. Elég lesz az M1 is. Sosem vettem drága cuccokat, mert mindenféle más tervem volt, most az egyszer még meg akarom engedni magamnak, elnézést, ha Egyesek szerint felesleges!

nov. 29. 19:02
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor minek kérdezted, ha már úgyis eldöntötted?
dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!