Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ennyire túlzásba vitték a...

Ennyire túlzásba vitték a cenzúrázást a Bing és Dall-E párosnál, vagy szimplán butul az AI?

Figyelt kérdés

Inkább mutatom képernyőmentésben, hogy legutoljára már mit nem volt hajlandó teljesíteni. Ezekkel pár napja még semmi gondja nem volt. Az egyik mondaton szó szerint elröhögtem magam, mivel még meg is indokolta, hogy miért lett elutasítva a kérésem. Különösen aggasztó, ahogyan megismétli az általam írt mondatokat, mintha régebben ezt nem csinálta volna. Értem én, hogy ingyen lónak ne nézd a fogát, de szörnyű belegondolni, hogy valaki fizet is ezekért, és közben egy csomó, már közel sem fenyegető, erőszakos, vagy bántalmazó kérést is megtagad.


[link]



dec. 4. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a helyzet: a Bing és a Dall-E egy szolgáltatás.

Ha ezen szolgáltatásokkal valaki valamilyen "káros" tartalmat generál valakinek, és a "sértett" megtudja, hogy mivel készült ez a kép, akkor a szolgáltatás üzemeltetőjét beperelheti. Éppen ezért a szolgáltató a veszekedések elkerülése végett minden vitára teret adott tartalomgenerálást tilt.

dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
próbáld beírni angolul.
dec. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 -es:

Így érdekes mód, de sikerült, többet is kértem, és mindegyiket legenerálta. :D Eddig viszont nem volt szükségem arra, hogy angolul kérjem, mert magyarul is minden gond nélkül teljesítette a kéréseket.

dec. 4. 23:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Néha a magyar-angol fordítás nem sikerül ezeknek. Angolul "jobban értenek".
dec. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 -es, korai volt elszólnom magam:


Úgy tűnik csak éppen mázlim volt. Kicsit módosítottam a kéréseken, és ezt a kettőt nem volt hajlandó teljesíteni, többszöri átfogalmazás után sem:


1. Generate a picture where a cute and lonely gamer girl has tears in her eyes. So she sits alone in her room and hugs a cute stuffed animal.


2. Generate a picture where a cute and lonely gamer girl has sits alone in her room and hugs a cute stuffed animal.


A következővel viszont már nem volt gondja:


3. Generate a picture where a cute gamer girl has sits alone in her room and hugs a cute stuffed animal.


Úgy tűnik, hogy az is sértő, ha a kérésben szerepel a sírás, könnyek, vagy ha egyenesen megjelenik a magány, mint fogalom. Ha valami kicsit is negatív, már elutasítja. Vagy csak én próbálkoztam túl sokat nem elfogadható kérésekkel, és automatikusan büntet a rendszer mindenért is, csak nem köti az orromra? De akkor azt gondolom direkt jelezné valamilyen formában, hogy túl sok elfogadhatatlan kérésem volt, ezért átmenetileg letiltanak. Itt nagyon úgy fest, hogy olyan irányba megy az egész, ahol mindenki nagyon kis érzékeny lett minden kis negatív apróságra. Ennyi erővel képzeljétek el a következő helyzetet:


User: Generálj nekem képet egy hosszú barna hajú lányról, akinek a szeme is barna.


AI: Sajnálom, de a kérésed sértő lehet az olyan lányok számára, akiknek pl. rövid szőke hajuk és kék szemük van.


Azt gondolom, hogy a magány meg a sírás (vagy könnyes szemek), a szeretethiány és vágyakozás egy ölelésre, egyáltalán nem kellene a sértő, gyűlöletkeltő, bántalmazó, erőszakos, ijesztő kategóriákba tartozzon. Szóval ugyanúgy cenzúráz angolul is, csak mikor milyen kedve van. Néha szerencsém van, akkor nem, máskor meg igen. Van, hogy ugyanarra a kérésre a képgeneráló oldalon elsőre generál több képet is, többszöri próbálkozásra meg már megtagadja, pedig egyetlen betűt sem változtattam meg az input mezőben. És nem floodoltam a kéréseket, mindig megvártam, hogy végezzen azzal az egyel.

dec. 5. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!