Laptopválasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérhetném esetleg segítségeteket laptopvásárlás terén? Nem értek ezekhez a dolgokhoz sajnos, nem mondom, hogy abszolút idegen tőlem, de nem ezzel foglalkozom a mindennapokban. :D A keret az 120.000ft lenne maximum, + / - pár ezer forint. Elsősorban tanulásra kellene, úgy, hogy esetleg átíveljen majd az egyetemi évekre is a használata. (Remélem nem túl nagy "kérés".) Szívesen meghallgatok tapasztalatokat, véleményeket is egyes típusokkal kapcsolatban - viszont mivel ezekből van online is elérhető teszt, bőven megköszönném, ha esetleg csak javasolnátok konkrét gyártókat, illetve mint azok modelljeit.


Márkatéren nem vagyok kötött. Ezek előtt Hp-t használtam, illetve volt már Dell is, asztali gépben szintúgy.


Köszönöm!

Boldog karácsonyt!



dec. 26. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha új laptopban gondolkozol, ezért a pénzért nagyon belépő kategóriát kapsz. Nekem volt ilyen, még a műanyag burkolaton is spóroltak, olyan szinten, hogy ki/becsukáskor és a hátlaphoz hozzá érve is elszíneződött az LCD. Aminek ilyen a burkolata, sajnos a belső alkatrészei is hasonló minőségűek. Nagyon fújtatott, még böngészés közben is. Ilyen gépet akkor éri meg venni, ha nem sokat használod, vagy 5 éves garancia kiterjesztéssel (napi intenzív használat mellet nem biztos, hogy kibír 5 évet, ha garanciás, ez nem gond). Ez plusz pénz, de megéri, én nemrég mosógéppel jártam így, nem bírt ki 5 évet, de ez nem az én bajom volt, az árában választhattam egy újat. :)


A másik lehetőség, hogy veszel egy használt üzleti laptopot, amire szintén kapsz az újéval megegyező garanciát. Ezeket több év használatra tervezték. 120.000 Ft-ért átlag 3-4 éves modellek vannak, sokkal gyorsabbak és erősebbek, mint egy hasonló árban lévő új. Valószínűleg tovább is fogják bírni. Annyi szépséghibája lehet, hogy matricázott a billentyűzet, de ez nem ronda és nem zavaró, ha ilyen, a leírásban szerepelni fog. 120.000-ért már elég komolyat fogsz kapni, van ahol erre is vehetsz hosszabb garanciát, bele fogsz így is férni a keretbe, szerintem megéri.

dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért valami használt üzleti gép. Sok bolt árul 3-4 éves, cégektől levetett gépeket garanciával. Azok még újabb 3-4 évig elfutnak.

Ennyi pénzért újat semmiképp nem ajánlok, mert ami ilyen olcsó új gép, az mind elektronikai hulladék, kevés RAM-mal, gyenge procival, vacak kijelzővel. Jó, ha az 1 év garit kibírják.

dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok, néztem konkrét típusokat is, amiket én is megvennék magamnak, ha elromlana a jelenlegi (egyébként az enyém is egy üzleti kategóriás laptop, amit használtan vettem garanciával).


[link] ez egy közepes méretű (14 col) laptop, két év garanciával. Ez már Windows 11-et futtat és bővítés nélkül kompatibilis lesz Windows 12-vel is (erre a megjelenés után lehetőség lesz ingyen frissíteni). Ez egy 2020-as modell, anno az új ára 400.000 Ft körül volt.


[link] ez ugyanaz a típus, csak 20.000-el olcsóbban, cserébe 1 év garancia van csak rá. Alapból Windows 10 lesz rajta, de frissíthető újabbra.


[link] Ez egy kisebb, kompaktabb 12,5 colos laptop, ha minden nap magaddal vinnéd, a kisebb méret előnyösebb. Persze használatkor pont a nagyobb kényelmesebb, ezért a fentebb ajánlott 14 colos jó kompromisszum.


Sajnos nagyobb (15,6 colos) méretben 120.000 Ft alatt nem találtam laptopot, de ha egy kicsit hozzá tudsz tenni, akkor ez megérné: [link] Ebben ráadásul erősebb processzor és nagyobb RAM van, ami erős érv mellette. Az elején azt írtam, olyanokat nézek, amit magamnak is megvennék, nálam ez a laptop lenne a befutó, feltéve, hogy belefér még +20.000 Ft a keretbe.

dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igen, azt elfelejtettema kérdésben említeni, hogy semmiképpen sem újra szeretnék beruházni.


Nem tudom, esetleg a Lenovo IdeaPad erre a célra szerintetek megfelelne?

dec. 26. 15:12
 5/6 A kérdező kommentje:
#3, Köszi! Megnézem őket! :)
dec. 26. 15:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Lenovo IdeaPad-ból több típus van. Melyiket nézted ki konkrétan?

Amiket fentebb linkeltem, mind kompatibilis Windows 11-el, és majd 12-vel is bővítés nélkül (az Ebyte-osokon alapból Windows 10 lesz, de az update-ban egyből frissíthetünk újabbra). Windows 10-es laptopok ennél sokkal olcsóbban vannak, mármint amik nem felelnek meg a Windows 11 követelményeinek. 50.000 Ft körül már lehet kapni garanciával, ami megfelel tanuláshoz (Microsoft Office), böngészéshez, streaminghez, média lejátszáshoz és ehhez hasonló alap műveletekhez. A gond ezzel, hogy alap esetben a Windows 10 2025 október 14.-én kap utoljára frissítést (plusz pénzért ezt lehet majd bővíteni akár három évvel, csak az ár még kérdéses). Ha új gépet veszünk, érdemes olyant választani, ami viszi a Windows 11-et.

Egyébként nem eszik olyan forrón a kását, ha jó vírusvédőt használunk (ingyenesben AVAST vagy AVG, fizetősben Kaspersky vagy Nod32), az a legtöbb fenyegetéstől megvéd, a támogatás lejárta után még sokáig jók lesznek ezek a gépek Windows 10-el. Természetesen a vírusvédő és egyéb szoftverek (pl. böngésző) sem kapnak a végtelenségig frissítést a támogatás megszűnése után, de átlag 2-3 évvel tovább igen. Tehát azt mondom, olyan 2028-ig lesznek jók a csak Windows 10-et futtató laptopok, utána tényleg cserélni szükséges őket.

dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!