Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Apumnak szeretnék segíteni...

Apumnak szeretnék segíteni laptopválasztásban, de én se vagyok benne mostanában egyáltalán. Szerintetek mire figyeljek?

Figyelt kérdés

100 ezer alá biztos nem mennék plusz nem noname márkát vennék, nekem kb ilyen szempontjaim vannak.

65 éves, csak netezne vele.


Köszi ha valaki ránéz másik szemszögből is a kérdésre :D


2020. júl. 2. 20:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Őő hát 100 alá nem is tudnék menni nagyon ahogy látom. Notebook.hu-n kb 130-tol vannak laptopok. Azta, ez most meglepett
2020. júl. 2. 20:26
 2/15 The Dead and Dreaming ***** válasza:
100%

Írhattál volna egy árkeretet azért, hogy meddig lehet elmenni. Írok pár dolgot amire nem árt figyelni. (1. SSD legyen benne. 2. A processzor ne legyen rosszabb, mint egy Intel core i3-as szint. 3. Mivel idős így gondolom a látása már nem a legjobb így opcionálisan csak 15,6" vagy 17,3"-as notebook-ban gondolkoznék.)


Notebook amit mondjuk ajánlanék:


ACER Aspire A315-42-R3NY

(AMD Ryzen 3 3200U, 8GB Memória, 512 GB SSD, VEGA 3, 15,6 FULLHD kijelző)

Ár: Kb 150 ezer forint.


DELL Inspiron 3593 fekete (3593FI3UB1)

(Intel Core i3-1005G1, 256GB SSD, 4GB Memória, UHD620, 15,6" FULLHD kijelző)

Árban: kb 150 ezer forint.


Az ACER és a DELL nagyon jó garanciális háttérrel és 3 év garanciával rendelkezik.


ASUS VivoBook 17 X712FA-AU683C (ezüst) (X712FA-AU683C)

(17,3-as FULLHD kijelző, Intel Core i3-10110U, 8GB Memória, 256 GB SSD, UHD)

Árban kb: 180 ezer forint.


Asus: Olcsóbb, de csak 2 év garancia.



Ezek kb mindegyike tökéletesen megfelel átlagos felhasználásra. Manapság Pentium, Celeron és társai notebook-ot nem érdemes vásárolni felfoghatatlan számomra, hogy minek gyártják még őket.

2020. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszi, hogy ilyen részletesen írtál! És a konkrét tipusokat is köszönöm!

Igen, teljesen jogos, hogy irhattam volna árat (is), 150-160-ig mehet fel kb. szerintem.


Mindenképpen 15’6-osra gondoltam én is.

A márkát illetően kicsit bizonytalan vagyok. Szivem szerint Dellt vagy Lenovot ajánlottam volna kapásból, de abból a legtöbb az már árban 150 felett van ahogy látom...

2020. júl. 2. 20:58
 4/15 The Dead and Dreaming ***** válasza:
100%
Lenovonak a garanciája 2 év és kifejezetten rossz a garanciális háttere. Nem rugalmas, lassú. Illetve a régebbi Lenovo notebook-ok főleg az olcsó kategóriában rettentően törnek a használattól is. Eltörik a zsanér, ha sokat nyitogatják. Tipikus betegségük. Dell-nél és Acer-nél ez sokkal kevésbé fordul elő. Én a Lenovot kerülném mindenféleképpen az olcsó kategóriában.
2020. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól szólt az előttem levő. Volt már 2x Lenovo mind a kettő gari idő alatt tönkrement valami.. az egyik gariztatasa 4 hónap volt.....


Dell-t ajánlom. Azzal sose volt bajom. :)

2020. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt nézd hogy IPS legyen a kijelző panelja. ;)
2020. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

biztos hogy laptop kell neki?

nem lenne elég egy komolyabb tablet?

tartalomfogyasztásra, youtube, kicsi játék, stb inkább tabletet vennék. talán még kezelni is jobban tudná

2020. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ohh ezt a Lenovorol nem is tudtam, köszi, hogy ezt leírtátok!

Lenovom még sosem volt, csak elég jókat olvastam róla, onnan maradt meg, bár akkor magamnak kerestem laptopot, és az azért más árkategória volt.

Igen, a garanciális háttér tényleg iszonyú fontos, sajna nekem is volt, hogy két hónapokat volt szervizben az egyik laptopom :S Ebben (sem) nagyon vagyok otthon, hogy ez melyik márkánál mennyire jó, és ez nekem eszembe sem jutott mint szempont, köszi, hogy behoztátok!


A tablet nekem eszembe sem jutott, mert az nekem sincs, de utánanézek kicsit ennek is, köszi, hogy írtál!

2020. júl. 2. 22:04
 9/15 A kérdező kommentje:
Oo most jövök rá, hogy a tablet sajna kiesik, mert az kicsi lesz. De köszi az ötletet ;)
2020. júl. 2. 22:10
 10/15 The Dead and Dreaming ***** válasza:
Tabletben is van nagyobb ami 13" környéke és mivel a tablet általában fizikailag közelebb van hozzád, mint egy notebook így nem érződik olyan kicsinek, mint egy kisebb notebook. Persze az ekkora tabletek már nagyon nem a 100 ezres kategória, hanem a négyszerese kb.
2020. júl. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!