Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excelben ezt milyen (mozgó)kép...

Excelben ezt milyen (mozgó)képlet tudja megcsinálni? Lehetséges egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy nálam jártasabb felhasználó segítségére lenne szükségem, nevezetesen, hogy meg lehet-e oldani egy mozgóképlettel az alábbit, és ha igen, hogyan. Megpróbálom elmagyarázni, remélem érthető lesz:

Egy cellába beírok egy dátumot, amihez kötődik valami esemény, ami a jövőben véletlenszerű napokon fog bekövetkezni. A példa kedvéért legyen ez az olyan napnak a dátuma, amikor legutóbb láttam fekete színű macskát (nyilván nem erre fog kelleni, csak ezzel szemléltetem).

Tehát mondjuk tegyük fel, hogy ma látok egy fekete macskát. Beírom az egyik cellába, hogy 2023.12.31. Emellé kellene nekem egy másik cellába egy olyan képlet, ami kiszámolja, hány napja láttam macskát legutóbb. Tehát ha ma "frissítem" a dátumot, akkor azt írja ki, hogy "0 napja". De ha holnap nézem, akkor már azt írja ki hogy "1 napja". Feltéve, hogy holnap nem látok macskát. Mert ha látok, akkor átírom a dátumot 2024.01.01-re, és akkor megint azt kéne hogy mutassa hogy "0 napja". Ha viszont ezt követően 10 napig sem látok macskát, akkor január 11-én már azt mutassa, hogy "10 napja". Mindezt lehetőleg úgy, hogy a képletet nem piszkálom, tehát számol magától, és ha a dátum frissül, akkor "nullázza" magát.

Nem tudom ez így mennyire érthető. Erre van valami képlet?

Köszönöm előre is a segítséget!



dec. 31. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van "ma" fuggveny. A cella tartalma legyen ma-beirt datum, igy minden megnyitaskor frissiteni fog.
dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, de nem tudom működésre bírni, beírtam a mai dátumot a B4-es mezőbe, az A4-be meg hogy =MA-B4, az eredmény: #NÉV?
dec. 31. 00:55
 3/14 anonim ***** válasza:
A függvény neve után kötelező a zárójel, akkor is, ha nincs paramétere.
dec. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tettem, sehogy se jó. =MA(-W31) erre meg hibaüzenetet dob fel. Gagyi az egész.
dec. 31. 01:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem gagyi, csak te nem tudsz egy nyamvadt függvényt helyesen beírni.
dec. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
=MA()-W31
dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1900.01.00
dec. 31. 01:31
 8/14 anonim ***** válasza:
És állítsd át a cella formátumát általánosra vagy számra... Ha ilyen nyögvenyelősen megy az Excel használata, akkor szerintem kezd az alapoktól a tanulást.
dec. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönjük Emese! Szerinted minek tettem fel a kérdést? Ha olyan über profi mega isten aduász lennék mint Te (direkt nagybetűvel), akkor nem kérdeztem volna meg amit megkérdeztem... Pont azért érdeklődtem, mert én nem értek ehhez a túlbonyolított szarhoz, sose értettem hozzá.
dec. 31. 01:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Semmi túlbonyolítás nincs benne, csak oda kellett volna figyelni mikor táblázatkezelést tanultatok.
dec. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!