Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excelben ezt milyen (mozgó)kép...

Excelben ezt milyen (mozgó)képlet tudja megcsinálni? Lehetséges egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy nálam jártasabb felhasználó segítségére lenne szükségem, nevezetesen, hogy meg lehet-e oldani egy mozgóképlettel az alábbit, és ha igen, hogyan. Megpróbálom elmagyarázni, remélem érthető lesz:

Egy cellába beírok egy dátumot, amihez kötődik valami esemény, ami a jövőben véletlenszerű napokon fog bekövetkezni. A példa kedvéért legyen ez az olyan napnak a dátuma, amikor legutóbb láttam fekete színű macskát (nyilván nem erre fog kelleni, csak ezzel szemléltetem).

Tehát mondjuk tegyük fel, hogy ma látok egy fekete macskát. Beírom az egyik cellába, hogy 2023.12.31. Emellé kellene nekem egy másik cellába egy olyan képlet, ami kiszámolja, hány napja láttam macskát legutóbb. Tehát ha ma "frissítem" a dátumot, akkor azt írja ki, hogy "0 napja". De ha holnap nézem, akkor már azt írja ki hogy "1 napja". Feltéve, hogy holnap nem látok macskát. Mert ha látok, akkor átírom a dátumot 2024.01.01-re, és akkor megint azt kéne hogy mutassa hogy "0 napja". Ha viszont ezt követően 10 napig sem látok macskát, akkor január 11-én már azt mutassa, hogy "10 napja". Mindezt lehetőleg úgy, hogy a képletet nem piszkálom, tehát számol magától, és ha a dátum frissül, akkor "nullázza" magát.

Nem tudom ez így mennyire érthető. Erre van valami képlet?

Köszönöm előre is a segítséget!



dec. 31. 00:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nézd, nekem teljesen mindegy hány kérdést teszel fel és mennyit szenvedsz vele. De ha használni akarod, akkor tudni kell az alapokat. Körülbelül olyan hiányosságokról beszélünk most, mintha nem tudnád, hogy számológépen az s<>d gombot kell megnyomni, hogy ne tört alakban írja ki az eredményt. Szóval ha komolyan használni akarod, akkor állj neki az alapoktól. Ha megérted, hogy miért 1900.01.00-át írt ki, akkor már kérdezhetsz.
dec. 31. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A kérdés, amit feltettél, általános iskola 7.-8.-as szintű tudást igényel. De nem is ez a probléma. Hanem hogy még a legelemibb dolgokkal sem vagy tisztában. Nem maga a kérdés megoldása okozott problémát (illetve nem csak az), hanem az is, hogy hogyan kell egy nyamvadt függvényt beírni. De még csak nem is ez lenne a gond. Hanem az, hogy ennek ellenére rohadt nagy arcod van, és ahelyett, hogy felismernéd a hiányosságaidat, és igyekeznél azokat pótolni, beképzelt módon szidod a szoftvert (meg persze mindenkit, aki nem lógta el az általános iskolát), csak azért, mert te egy tök egyszerű dolgot nem vagy képes benne megcsinálni.

Tudod, nem, nem a szoftver a hibás, és egyáltalán nincs túlbonyolítva. Neked nem mennek az alapok sem. És miután láthatóan nem mutatsz hajlandóságot a tanulásra, én az javaslom, inkább hagyd a számítógépeket a fenébe! Nem neked való.

dec. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 Az a vicc, hogy sok helyen nem tanítják ezeket az iskolában.

Én hiába jártam "informatikai tagozatos" osztályba gimnáziumban, az Excel-t egyszer sem nyitottuk meg. Általános iskolában pedig csak a Word, de az is csak nagyon alapszinten. A körlevélig sem jutottunk el.

Van némi Excel ismeretem, de néha egy-egy függvény (főleg ha többet kell összefűznöm) kifog rajtam.

Ilyenkor próbálkozom, végső soron rákeresek Google-on, vagy ha sehogy sem megy, "csalok" egy kicsit.


Nem tudjuk, hogy a kérdező mennyit "tanulta" az Excel-t az iskolában, milyen idős, stb.

Az viszont tény, hogy egyáltalán nem nyitott arra, hogy legalább az alapokat megtanulja

dec. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Farkas999 ***** válasza:

Az A1-es cella =(Ma)

Az A2-es cellában szerepeljen az adott dátum (a cellaformátum legyen dátum)

Az A3-as cella =A2-A1 (a cellaformátum legyen szám)

dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!