Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megváltoztatni a...

Hogyan lehet megváltoztatni a nevemet a Windowsban?

Figyelt kérdés

Szeretném megváltoztatni a nevemet a gépemen.

A gépemet előre összerakottan vásároltam, és az üzletben előre feltelepítették a Windowst, ezzel együtt profilnévnek azt adták meg, hogy "user".

Ezt szeretném megváltoztatni a rendes nevemre.

Az asztalra kirakott felhasználómra irányuló parancsikont átneveztem, ezzel egyértelműen semmit sem elérve.

Amit én szeretnék, az a C:\Users\user mappa átnevezése a kívánt névre, továbbá azt, hogy a winver parancsot futtatva megjelenő ablakon is eként hivatkozzon rám (mellékelek képet, mire gondolok: [link] )

Windows 10 Professional operációs rendszert használok és Microsoft-fiókkal vagyok bejelentkezve a használt profilomba, ha ez számít bármit is.



dec. 31. 01:50
 1/4 anonim válasza:
77%
Ha megnyitod a parancssort, és begépeled a "net user" parancsot, akkor kilistázza a Windowsban található profilok nevét. Itt ki kell keresned, hogy melyiket akarod megváltoztatni (ez itt a te esetedben user lesz), és beírod a "wmic useraccount where "name='user'" rename [a név, amire meg akarod változtatni, szögletes zárójelek nélkül]" parancsot, akkor meg fog változni a Windows felhasználóneved. (Én nem teszteltem, de elvileg Windows 10-ben működnie kell)
dec. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
A mappa nem fog átneveződni sehogyan, ez amolyan Microsoftos konvekció. Lehet registry scriptekkel átírni és kézzel átnevezni utána, de sehogyan nem lesz jó, mert valami maradvány mindig ott marad, ami eltöri a programokat. A mappákon is rajta fog maradni a felhasználói jogosultság. A legtisztább egy új fiókot létrehozni és újra belakni.
dec. 31. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt meg tudod oldani, hogy mit írjon ki, bár a mappát ez sem fogja átnevezni.

dec. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Csinálj egy új fiókot, a régit meg töröld
dec. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!