Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bios update pendrive nélkül?

Bios update pendrive nélkül?

Figyelt kérdés

Lehet-e anélkül is updatelni a biost?

Illetve még 1 kérdés, az alaplapom elvileg támogat frissités után 5000 szériáig amd processzorokat, a legújabb frissités ami elérhető mégis ezt irja.

- Supports AMD Ryzen™ 3000G-Series and Athlon™ with Radeon™ Graphics desktop processors.

Aki jártas ebben, tudna irni holnap szeretném a processzort cserélni.

Alaplap: A520M-A PRO

Cpu: Amd ryzen 5 3400g-ről 5 5600x-re .


jan. 11. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kézikönyv 19. oldala:

[link]

szerint van egy "Dragon Center" nevű alkalmazás:

[link]

amivel Windows alól frissíthető a BIOS.

jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó köszönöm. Az a gond, hogy eddig senki nem emlitette, hogy pendrive is kell hozzá, nekem meg nincs. És azt nem értem még, hogy az alaplap oldalán irja, hogy frissitést követően támogat 5000 szériás ryzen processzorokat. A legutolsó frissitések mégis 3000 szériát irnak ezt nem értem..
jan. 11. 10:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Bios frissítés után támogatja, igen. Viszont a kiszemelt processzorban nincs GPU mag, muszáj egy dedikált videókártya mellé, különben nem lesz kép (a mostaniban van).
jan. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy le kell-e törölnöm bármit, igy a bios update és a cpu csere előtt? Drivert vagy akármit?
jan. 11. 10:19
 5/8 A kérdező kommentje:
Amit az msi center frissit azt biztosan jó lesz a 5000 szériához?
jan. 11. 10:46
 6/8 anonim ***** válasza:

#4: A kézikönyv csak ennyit ír elő frissítés előtt:

"Make sure the LAN driver is already installed and the internet connection is set properly."

tehát a hálózati kártya drivere legyen feltelepítve és legyen működő Internet-kapcsolatod


#5: Elvégzed a frissítést, majd megnézed a BIOS-ban (vagy máshol: [link] ), hogy milyen verziójú BIOS-od van.

Ha 7C96v17 (ami 2021-07-13-ai kiadású) vagy újabb (a legfrissebb a 7C96v1G verziójú, amit 2023-10-12-én adtak ki), akkor rendben van.

jan. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp szükséged lesz előfizetésre is valamelyik elektromos műveknél. Gondolom ezt se mondták.

Úgyhogy irány a bolt, venni egy olcsó 8-32 GB pendriveot.

Fat32 re formázva használd bios frissítésre.

jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megcsináltam semmi pendrive meg baromság nem kell hozzá, csak gondolom sokan nem tudják. Alkalmazásból frissithető aztán pacek minden, még lemez se kell hozzá, kazetta se pendrive már nem 2005-ben vagyunk.. :D
jan. 11. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!