Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szabad papírok nélküli használ...

Szabad papírok nélküli használt laptopot venni?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon jó árú használt laptopot, sokszorosan olcsóbb, mint egy hasonló hardverü új. Csakhogy semmi papírja, se számla, se garancia, se doboz. Csak maga a laptop és a töltő, ennyi. Az eladó (akit nem ismerek) azt mondja, hogy ő is németből vette használtan papírok nélkül. Mi van akkor, ha lopott? Bajba kerülhetek miatta?

jan. 13. 13:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Asus rog strix g17. ryzen 9 7945hx, rtx 4070, 16 gb ram, 1gb ssd. Mindez 50ezerért, az új meg kb 800 ezer.
jan. 13. 13:34
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Tuti lopott. Ha tisztában lenne az eladó az értékével, akkor még feláron adva is nagyot szakíthatna rajta. Minél drágább cuccot minél olcsóbban az akar eladni, akinél forró a cucc és minél gyorsabban meg akar szabadulni tőle.
jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol lattad ezt a hirdetest? Teljesen egyetertek az elozo valaszoloval. Hasznalt elektronikai cuccot en csak hardveraprorol vennek, ott is mindenkepp sok +os ertekelessel rendelkezotol. Az ilyen marketplace meg ilyenek az felejtos, vagy lopott a cucc, vagy kamu vagy pedig at akar verni vele.
jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egy munaktársamé, nincs meghirdetve. Nem is nagyon ismerem a srácot, mert csak november óta dolgozom itt. Behozta a céghez a gépet, jól is néz ki, nem karcos vagy ilyesmi.
jan. 13. 14:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyszer vettem így laptopot, soha többet. Otthon kiderült, hogy időnként túlmelegszik és akkor váratlanul kikapcsol. Az eladó égre földre esküdözött, hogy neki ezt soha nem csinàlta.
jan. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez hirdetés lenne akkor ez garantáltan SCAM lenne, de mivel élőben történik: az a laptop garantáltan lopott vagy hibás.
jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Írjatok adásvételi szerződést!

Szerepeljen benne PONTOSAN a vétel tárgyának leírása, vagyis a típus és a sorozatszám!

Nem lehet minden használt cucchoz a Columbo-t hívni, de így bebiztosítod magadat: Te VÁSÁROLTAD a gépet, nem loptad. Ha gond lenne akkor a további bizonyítás már az eladó dolga...

Ha húzódozik a szerződés írásától, akkor azért elgondolkodnék az okán...

jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy látszik a gyereken, hogy nemigen ért hozzá. Úgy promózta a gépet, hogy "ez nagyon kemény, megy rajta a GTA 5!" :D Tudjuk, hogy ahhoz nemkell combos gép, kb egy mai középkategóriás irodai elviszi.
jan. 13. 14:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Ennyiért zsákbamacskának jó, megveszed és vagy jó vagy nem, lehet jó, de 2 hónapig bírja csak. Nem tudhatod. De az is lehet hogy semmi baja. Ki tudja.
jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Áhh, már tárgytalan. Épp most döntöttem el, hogy mégiscsak megveszem és felhívtam, de tegnap óta már eladta. így jártam...Köszi a válaszokat!
jan. 13. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!